Hemer (VIZE2014): Naučí elektronická evidence tržeb Čechy platit daně? A kde se stala chyba?

04.03.2015 11:12 | Zprávy
autor: Aleš Hemer

Nový zákon, který připravilo ministerstvo financí, má od začátku roku 2016 dostat pod kontrolu příjmy cca 600 tisíc podnikatelů. Tento zákon se však nedotkne pouze této skupiny, ale nás všech.

Hemer (VIZE2014): Naučí elektronická evidence tržeb Čechy platit daně? A kde se stala chyba?
Foto: Facebook VIZE2014
Popisek: Zástupci strany VIZE2014. Vlevo předseda Aleš Hemer

Přebírání účtenek se stane povinností, tento zákon nepochybně přinese i částečné zdražení, které se odrazí v peněženkách všech.

Někdo spočítal, že šedá ekonomika v ČR s  sebou nese nepřiznaných 150 miliard korun. S touto cifrou dnes úředníci MF ČR operují. Jen v českých restauracích a hospodách se prý ztrácí skoro 10 miliard. Je to reálné číslo? Kdo ví? Nutno však podotknout, že stejný problém řeší i jiné země. Nejedná se tedy o českou „specialitu“, která by nás nějak zásadně odlišovala od okolních zemí. Co nás však začíná odlišovat čím dál tím víc, je to, že neplacení daní se u nás stalo jakousi normou, která je vnímána jako standard, a naopak ti, kteří tržby přiznávají a daně platí, jsou „divní“.  „Služby bez dokladu“ se staly samozřejmostí a i ti poctiví, kterých je jistě stále většina, jsou s touto realitou dnes a denně konfrontováni, jsou v konkurenčním porovnání ve velké  nevýhodě a jsou nuceni se tomuto trendu přizpůsobit. A není to již jen o tom, že „služby bez dokladu“ ti nepoctiví automaticky nabízejí, ale i o tom, že je automaticky sami vyžadují také někteří spotřebitelé. Ti samí, kteří pak křičí, že řemeslníci a hospodští kradou a neplatí daně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

18:01 Černochová (ODS): Okamura a Vondrášek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…