Herman (ANO): Pohádka o tom, jak STAN neměl nic společného s Dozimetrem

25.09.2025 7:17 | Monitoring
autor: PV

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rád veřejně vyhlašuje, jak se jeho hnutí s kauzou Dozimetr předpisově vypořádalo a že to byla kauza jednoho muže, se kterým se okamžitě rozešli.

Herman (ANO): Pohádka o tom, jak STAN neměl nic společného s Dozimetrem
Foto: archiv redakce
Popisek: Martin Herman

Pravda je ale trochu jinde…

O čem to bude?

  • Společné dovolené, rodinné vazby, oficiální styky… Šlo v Dozimetru jen o jednoho politika STAN?
  • Kdo je Slepičák a co řekl?
  • Čí smrt zachránila STAN? - Podle koho se jmenuje Dozimetr?

Především je třeba si hned na úvod připomenout slova onoho muže, se kterým se Rakušan hned po zátahu policistů v červnu 2022 rozešel. Tím viníkem, na kterého ministr vnitra i celý STAN všechno hodil, je Petr Hlubuček, někdejší náměstek pražského primátora, přezdívaný svými kamarády ve zločinecké skupině Slepičák, pro svoji zálibu v těchto opeřencích.

A právě Slepičák je autorem zásadního výroku, který, mimo jiné, Rakušanovu „pohádku o tom, jak STAN neměl s Dozimetrem cokoli společného“ od základů zpochybňuje. Další pochybnosti samozřejmě budí společné dovolené místopředsedy STAN Polčáka s hlavou zločinecké skupiny Michalem Redlem, Gazdíkovi veřejně přiznané vztahy s týmž Michalem Redlem i jeho otcem, podnikatelem v hazardním byznysu… a je toho víc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.