Herman (ANO): Pomůže trestní oznámení, aby nebyli opoziční zastupitelé v Kolíně zastrašováni?

18. 1. 2020 7:35

Pomůže podané trestní oznámení k tomu, aby nebyli opoziční zastupitelé v kolínském zastupitelstvu zastrašováni a mohli bez výhrůžek a osočování vykonávat činnost, pro níž dostali od voličů mandát?

Herman (ANO): Pomůže trestní oznámení, aby nebyli opoziční zastupitelé v Kolíně zastrašováni?
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Martin Herman, radní Středočeského kraje za hnutí ANO
reklama

Není to zdaleka poprvé, co se snažím veřejnost a občany Kolína upozornit, že je způsob provádění práce městských zastupitelů oproti jiným samosprávám zcela specifický. Poslední dobou dokonce ve stylu vládnutí hluboké totality padesátých let. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Projevy zástupců vládní strany jsou často během jednání zastupitelstva odměněny potleskem a neskrývaným obdivem. Kritika z úst opozičních zastupitelů je zastupiteli za ZpK (STAN) přerušována a bagatelizována a její autoři jsou následně veřejně zpochybňováni a zesměšňováni.  Využíván je pro tento účel i místní tisk, který je důležité mít pro tyto účely kontrolou. Není proto asi náhodou, že členem kolínského zastupitelstva a hnutí pana Rakušana je i Martin Slavík, spolumajitel firmy SICCO, která jednak čile obchoduje s městem Kolín a patří jí i týdeník Kolínský Pres, v němž pravidelně dostávali opoziční zastupitelé tu správnou nakládačku od moudrých vládců Kolína.

Není proto ani divu, že v lidech, kteří jsou pod vlivem této propagandy, roste přesvědčení, kdo jsou ti zlí a s kým je třeba se vypořádat. Tito občané Kolína pak nevidí nic špatného na tom, když kritiky kolínského vedení urážejí na sociálních sítích, nebo jim dokonce vyhrožují. Vždyť slyší-li z úst samotného starosty Kolína na adresu opozičního zastupitele, že je mu z něj špatně a další členové ctihodného zastupitelského orgánu se přidají slovy „Já vás tady nechci, já nechci, abyste byl zastupitel!“, není divu, že na podobnou notu naskočí nejeden občan a v prostředí sociálních sítí reaguje podobně.

Perličkou na tomto smutném dortu jsou však výhrůžky dokonce i příslušníka Policie ČR, který mi napsal: „Hermanečku, ty tlamo vypasená, aby ses nedivil, až ti někdo dá loket s rozeběhem… seš nevídaný koledník, vážně si koleduješ, až ti někdo dá lívanec za krk. Jsme slušné město, nechceme tu nepokoje, které vyvoláváš…“. Chceme opravdu takhle nezávislé ochránce pořádku? Osobně skutečně pochybuji o tom, že by mi tento pán pomáhal a chránil, pokud bych to potřeboval.

Poslední kapkou pro mé rozhodnutí podat v souvislosti s chováním kolínských městských zastupitelů a výhrůžkami osob spojených s výkonem jejich funkce či prací městského úřadu trestní oznámení PČR bylo šokující chování dnes už bývalého vedoucího odboru regionálního rozvoje a územního plánování pana Tichého. Ten se po jednání zastupitelstva ke mně zezadu ze tmy přiblížil a vyhrožoval mi, že jestli ho nenechám na pokoji, vyřídí si to se mnou jinak, a to prý nechci! Co tím tento pán myslí konkrétně, neupřesnil.

Já se však už definitivně rozhodl, že se při výkonu své funkce zastrašovat nenechám. Nenechám si vyhrožovat a už vůbec nenechám podobné lidi si myslet, že jejich metody výhrůžek, opět jak vystřižených z padesátých let, mají místo v dnešní době, v tomto městě a v této republice. Třeba ti, co vyhrožují objasní své záměry těm, kteří nás skutečně mají chránit a dbát na dodržování zákonů této země.

Martin Herman
zastupitel města Kolín

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Lidé zatažení do slovenských špinavých her působí i v Česku

14:58 Laudát (KAN): Lidé zatažení do slovenských špinavých her působí i v Česku

Komentář na facebookovém profilu k volbám na Slovensku.