Znamená to tedy, že kdo umí mluvit nebo odepisovat alespoň v jednom světovém jazyce: anglicky, francouzsky, španělsky, což je u vysokoškoláků a lidí se schopností používat počítač a google překladač běžné.
Poté se stačí zeptat anebo napsat na velvyslanectví nebo na Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo vnitra či Ministerstvo práce a sociální věcí, ať už tedy doma nebo v cizině.
Doktoři a inženýři z pohledu reality
Pokud se Vám bude někdo vnucovat názor, že mezi imigranty ze Sýrie se nachází samej doktor a inženýr, tak je zapotřebí používat v argumentech poctivou statistiku (matematiku).
Řekněme si na rovinu kolik, že je to vlastně doktorů v České republice? Jedná se o 24 doktorů (lékařů) na 1.000 obyvatel. V USA je to zhruba 36 doktorů (lékařů) na 1.000 obyvatel a v zemích jako Sýrie zhruba asi 12 doktorů (lékařů) na 1.000 obyvatel. To tedy máme zhruba 0,5 procent obyvatelstva.
Pokud už tedy do Německa utekl zhruba 1 milion lidí ze Sýrie, která má asi 40 milionů obyvatel, tak to tedy znamená, že tam asi už utekli všichni všichni doktoři a inženýři a není zapotřebí hledat další.
Modrá karta podle § 42i
Modrá karta
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



