Hlaváček: IPR vydává návod k architektonickým soutěžím

17.12.2019 9:41 | Zprávy
autor: PV

Zajímá vás, proč se vyplatí soutěžit? A co vše obnáší příprava architektonické soutěže? Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy vydává novou publikaci s názvem Soutěžit se vyplatí!, která je návodem při tvorbě architektonických, urbanistických či krajinářských soutěží.

Hlaváček: IPR vydává návod k architektonickým soutěžím
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček

Brožura Soutěžit se vyplatí! je již několikátou publikací z dílny Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Tentokrát se dopodrobna za pomocí ilustrací Terezie Unzeitigové věnuje jednotlivým typům soutěžím, jako jsou soutěže architektonické, urbanistické či krajinářské. Brožura popisuje jejich průběh od prvotního impulzu až po zahájení stavebních prací a představuje architektonickou soutěž jako efektivní nástroj pro realizaci stavebních záměrů.

„Architektonické soutěže jsou v České republice stále velkou neznámou. Díky nim a jejich správnému průběhu však může vznikat lepší a kvalitnější architektura, což přispívá k nejen estetickému zkvalitňování měst,“ popisuje brožuru Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy.

IPR sám pořádal či se jako konzultant účastnil více než deseti soutěží. Patří mezi ně například projekt na rozvojovém území Smíchov City, nový pražský mobiliář či lávka spojující Holešovice a Karlín. „Publikace Soutěžit se vyplatí! je prvním vydaným návodem na to, jak dělat architektonické soutěže správně. Mnoho zadavatelů tápe, jak naformulovat jejich zadání či soutěžní podmínky. Ulehčí to práci nejenom organizátorům soutěží či stavebním úřadům, ale i samotným architektům. Těší mě, že jsme se na vydání brožury podíleli,“ říká ředitel IPR Ondřej Boháč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

16:04 Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…