Hlaváček: IPR vydává návod k architektonickým soutěžím

17.12.2019 9:41 | Zprávy

Zajímá vás, proč se vyplatí soutěžit? A co vše obnáší příprava architektonické soutěže? Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy vydává novou publikaci s názvem Soutěžit se vyplatí!, která je návodem při tvorbě architektonických, urbanistických či krajinářských soutěží.

Hlaváček: IPR vydává návod k architektonickým soutěžím
Foto: Facebook
Popisek: Architekt Petr Hlaváček

Brožura Soutěžit se vyplatí! je již několikátou publikací z dílny Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Tentokrát se dopodrobna za pomocí ilustrací Terezie Unzeitigové věnuje jednotlivým typům soutěžím, jako jsou soutěže architektonické, urbanistické či krajinářské. Brožura popisuje jejich průběh od prvotního impulzu až po zahájení stavebních prací a představuje architektonickou soutěž jako efektivní nástroj pro realizaci stavebních záměrů.

„Architektonické soutěže jsou v České republice stále velkou neznámou. Díky nim a jejich správnému průběhu však může vznikat lepší a kvalitnější architektura, což přispívá k nejen estetickému zkvalitňování měst,“ popisuje brožuru Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy.

IPR sám pořádal či se jako konzultant účastnil více než deseti soutěží. Patří mezi ně například projekt na rozvojovém území Smíchov City, nový pražský mobiliář či lávka spojující Holešovice a Karlín. „Publikace Soutěžit se vyplatí! je prvním vydaným návodem na to, jak dělat architektonické soutěže správně. Mnoho zadavatelů tápe, jak naformulovat jejich zadání či soutěžní podmínky. Ulehčí to práci nejenom organizátorům soutěží či stavebním úřadům, ale i samotným architektům. Těší mě, že jsme se na vydání brožury podíleli,“ říká ředitel IPR Ondřej Boháč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně hodláte dělat proto, aby se Ukrajinci po válce vrátili domů?

A proč poskytujeme azyl i mužům, kteří by měli svou zemi bránit? Ještě otázka, je podle vás pro nás přínosem a případně jakým, když tu u po válce Ukrajinci zůstanou, protože teď tvrdíte, že pro nás přínosem jsou, pak zase, že se budete snažit o jejich návrat, upřímně se v těch vašich prohlášeních vů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Hladík: Abychom ochránili lidské životy je nutné včas realizovat všechny typy protipovodňových opatření

7:10 Ministr Hladík: Abychom ochránili lidské životy je nutné včas realizovat všechny typy protipovodňových opatření

Ministr Hladík jednal se starosty na Jesenicku o obnově vodních toků po ničivých zářijových povodníc…