Hnutí PRO!Kraj: Rudo-oranžová koalice v Ústeckém kraji utratí 5 milionů za kampaň před volbami

25.01.2016 6:27

Vedení Ústeckého kraje chystá informační kampaň k 15 letům od vzniku kraje. Kampaň za 5 milionů Kč včetně DPH má například „budovat vztah k představitelům Ústeckého kraje …spojením s pozitivními změnami, proto každou změnu bude komentovat…. odpovědný politik.“

Hnutí PRO!Kraj: Rudo-oranžová koalice v Ústeckém kraji utratí 5 milionů za kampaň před volbami
Foto: tan
Popisek: Exúředník dotačního úřadu Severozápad Leo Steiner
reklama

Leo Steiner, lídr opozičního hnutí PRO! kraj, to považuje za průhlednou snahu ušetřit ve stranických kasách KSČM a ČSSD náklady na předvolební kampaň před podzimními krajskými volbami.

Upozorňuje přitom na tradici, kterou ve financování volební propagace zavedla místní ČSSD. Před posledními krajskými volbami na voliče z billboardů shlížela tehdejší hejtmanka Vaňhová a další politici, aby pozvali veřejnost k návštěvě Ústeckého kraje.

Letošní komunikační kampaň je tak nejspíš jen pokračováním seriálu o zneužívání veřejných peněz na severozápadě Čech. Reklamní agentura má veřejnosti v kraji představit úspěchy, kterých za 15 let dosáhli místní politici. Ti současní mají přitom dle zadávací dokumentace prezentovat úspěchy například ve zdravotnictví, sportu apod. Největším paradoxem je, že 15 let od vzniku kraje uplynulo loni, kdy k oslavě výročí proběhla řada akcí.

„Pokud by kampaň měla připomenout 15 let  nebetyčné politické korupce s miliardovými škodami, neprotestoval bych. Jde ovšem o hloupou politickou agitku KSČM a ČSSD, kterou občané kraje  snadno prokouknou. Se zastupiteli z hnutí PRO!kraj budeme všechny výstupy kampaně bedlivě sledovat a upozorníme pokaždé, kdy se informování veřejnosti stane předvolební propagací. Zdá se, že budeme mít napilno,“ uvedl k tomu Leo Steiner z hnutí PRO! Kraj. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hroch (Jihočeši): Včelaře čeká těžký rok. Kraj je proto podpoří částkou přesahující milion a půl

5:29 Hroch (Jihočeši): Včelaře čeká těžký rok. Kraj je proto podpoří částkou přesahující milion a půl

Med bude dražší. Včelstva nejen v jižních Čechách, ale i v celé republice minulý rok decimovali rozt…