Holeček (ANO): Pro malé sportovce bude líp

6. 3. 2014 10:55

Jiří Holeček, poslanec za klub ANO, se stal předsedou podvýboru pro mládež a sport. Při jeho první schůzi tento podvýbor stanovil 10 základních priorit na funkční období. Některé z nich jsou plně v souladu s koaliční smlouvou a vládním prohlášením, další jsou nad její rámec.

Holeček (ANO): Pro malé sportovce bude líp
Foto: ANO
Popisek: Poslanec za klub ANO Jiří Holeček

Zásadními prioritami jsou přípravy nového zákona o sportu, snaha o navýšení čerpání z fondu prevence zdravotních pojišťoven na boj s obezitou mládeže, ale také standardy a metodika výuky tělesné výchovy na základních školách.

Podvýboru jde o to, aby bylo financování sportu transparentnější. Na příští schůzi se Jiří Holeček sejde s ministrem školství panem Marcelem Chládkem, kde budou diskutovat o deseti prioritách pro čtyřleté období, které podvýbor určil.

Řeč bude i o organizování mimoškolních aktivit dětí a mládeže. Velmi důležité je také zpřístupnit sport dětem ze sociálně slabších rodin. Problém vidí podvýbor také v tom, že se v České republice od roku 1995 zpětinásobil počet obézních dětí.

„Na vině je především změna životního stylu - pohybové aktivity dětí se snížily z tří hodin denně na 45 minut. Záležitost podpory zdravého životního stylu je přitom věcí celé společnosti,“ konstatuje Jiří Holeček, sám bývalý aktivní sportovec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Chmelová: Vyplácení dávek ve stravenkách má zničující vliv na chudé

22:34 Senátorka Chmelová: Vyplácení dávek ve stravenkách má zničující vliv na chudé

Nová podoba zákona o pomoci v hmotné nouzi má zničující vliv na chudé. Tak svou cestu Kladenskem s P…