Holeček (STAN): Neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad

26. 1. 2016 14:49

Názor k přípravě Středočeského kraje na možnou migraci

Holeček (STAN): Neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad
Foto: top09.cz
Popisek: Petr Holeček

Pojem migrace je v současnosti pro Evropu tématem důležitým. Pro některé evropské státy - například Německo, severské státy, Francie, Řecko - pak dokonce tématem prioritním.

Vedou se debaty o ochraně schengenských hranic, o migračních kvótách, o postojích jednotlivých evropských států k dané problematice. Mnohé ze jmenovaných zemí mají své bohaté zkušenosti s migranty, obzvláště bývalé koloniální mocnosti a země ekonomicky dlouho prosperující a levné pracovní síly lákající. Do České republiky se nikdo dlouho nehrnul. V minulosti jsme se obtížně vyrovnávali s příchodem Vietnamců a Ukrajinců, než jsme pochopili, že se jedná převážně o velmi pracovité lidi, které do české kotliny zavála nouze a touha vydělat si peníze a mít životní úroveň takovou, kterou my v Čechách považujeme za normální - se všemi ostatními evropskými národy. Příchod běženců z Afriky a Blízkého východu je jiný. O Čechy  u nich zájem zatím není.( Podíváme-li se na naplněnost utečeneckých táborů, je v nich téměř prázdno).

Migrační politika země je záležitostí vlády a zákonů, které vydává Parlament. Je zajisté dobře, pokud se i Středočeský  kraj jakýmsi způsobem připravuje na lidi, jejichž příchod k nám je sice  prozatím nejistý, (stejně jako jsou nejisté a neidentifikovatelné důvody jejich možného příchodu), ale není vyloučený. Kapacita zařízení v Bělé pod Bezdězem, které by mohlo ubytovat několik set nových obyvatel, je připravená. V posledních dnech se objevila zpráva, že středočeský hejtman sestavil tým, který by mu v případě hromadného příchodu utečenců pomohl komplikovanou situaci řešit a zvládat. Jsou v něm zdravotníci, policisté, odborníci na krizové situace, dokonce i ústavní činitelé!?.To je určitě také správně. Z některých okolních zemí nezní zrovna optimistické zprávy ,a tak je potřeba býti ve střehu. ( Ostatně - i v době sucha se musíme připravovat na velkou vodu - říkáme u nás od Vltavy). Myslím si, že nakonec nejvíce práce a zodpovědnosti, v případě migrační krize,  bude stejně na obcích a městech. Proto neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad.

Petr Holeček (STAN), starosta Kralup nad Vltavou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.