Holík (SPD): Co teď s těmi šesti bloky v rámci bezpečnosti uděláme? Odstřelíme je?

19.02.2021 12:45

Projev na 84. schůzi Poslanecké sněmovny 19. února 2021 k návrhu zákona o opatřeních k přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice a podporovaných zdrojích energie

Holík (SPD): Co teď s těmi šesti bloky v rámci bezpečnosti uděláme? Odstřelíme je?
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslanec Jaroslav Holík

Vážený pane předsedající. Dovolte, abych vaším prostřednictvím poděkoval za dvouhodinový projev, který nikdo s výjimkou mne tady asi neposlouchal, kolegyně Langšádlové. Kolegyně už v úvodu naznačila odklon od jádra, že to bude bezpečnost naší země. Já nevím, ale před týdnem jsme zažili tady Black Krieg, kdy řada západních zemí - Švédsko, Německo, Rakousko - byla téměř bez proudu a naše atomové elektrárny jim pomáhaly. Podobnou situaci prožívá teď Texas.

My totiž pod heslem bezpečnosti vyřazujeme některé uchazeče. Já pamatuju. Ano, v minulosti bylo taky něco podobného. Chtěl bych vyzvat: Dejme prostor konkurenci. Ať vyhraje nejlepší. Ať vyhraje ten, který dá největší prostor zapojení českých firem. Uvědomme si, že naše republika nebo naše strojírenství má dostatek odborníků. A v oblasti sekundáru jsme špička na světě.

A co se týká bezpečnosti. České atomové elektrárny nakupují uran na světové burze. Takže ne, že bychom byli na někom závislí. V současné době u nás pracuje šest bloků typu Voroněž. Pracují bez problémů. Jediný problém byl u Temelína, kdy jsme nakupovali palivo od Westinghouse. Takže nechme, já v tom nevidím žádnou bezpečnost. A zeptal bych se: Co teď s těmi šesti bloky v rámci bezpečnosti uděláme? Odstřelíme je? Dámy a pánové, nezlobte se na mě, myslím si, že opravdu musíme dát prostor (Upozornění na čas.) nejlepšímu dodavateli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Pro organizátory kulturních akcí máme připraveno 300 milionů

19:22 Ministr Havlíček: Pro organizátory kulturních akcí máme připraveno 300 milionů

Podpora pro organizátory kulturních akcí, kterým se kvůli pandemii propadly příjmy minimálně o 50 pr…