Horník (STAN/TOP09): Veleba nás vrací k předlistopadové cenzuře

19.03.2015 11:26

Vyjádření k senátní novele zákona o rozhlasových a televizních poplatcích. Novelu dnes navrhovatel Jan Veleba vzal zpět a na programu 7. schůze Senátu tak tato úprava nebude oproti původnímu programu projednána.

Horník (STAN/TOP09): Veleba nás vrací k předlistopadové cenzuře
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Senátní klub Starostové a nezávislí (STAN) odmítá návrh změny zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, s nímž přišel senátor Jan Veleba (SPO).

Tento návrh vnímáme jako omezení demokracie a svobody. Naopak může být považován za počátek návratu k předlistopadové cenzuře.

Návrh zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích hovoří mimo jiné o tom, že poplatníkem televizního poplatku není po dobu 5 let osoba, o které Česká televize zveřejnila nepravdivou informaci, pokud tak konstatovala Rada České televize nebo Rada pro rozhlasové a televizní vysílání anebo soud takové osobě přiznal právo na uveřejnění odpovědi nebo dodatečné sdělení podle zvláštního zákona. Obdobně to platí pro rozhlasový poplatek. 

Druhý odstavec zase navrhuje, že poplatníkem televizního poplatku není osoba, která v lednu kalendářního roku zašle částku ve výši 1,2 násobku ročního televizního poplatku jako dar ve prospěch příspěvkové organizace nebo veřejně prospěšných právnických osob, jejichž hlavní činností je provoz kulturního zařízení nebo televizního vysílání. Domníváme se, že by následoval stejný průběh jako s loterijním zákonem, kdy si někteří plátci takovou organizaci sami založili a peníze pak vložili do ní, což bylo nakonec ze zákona odstraněno.

Jan Horník, předseda senátního klubu Starostové a nezávislí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: STAN

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Červíček (ODS): Možná řešení

11:17 Červíček (ODS): Možná řešení

Komentář na facebookovém profilu k možnostem v zákoně o služebním poměru.