Hrabálek (ODS): Jak je to s diskutovanou silnicí přes Plachtu?

14.05.2020 5:31 | Zprávy
autor: PV

Vše je ve fázi studií a prověřování, město si zadalo biologické hodnocení a dopravní posouzení. Věřím, že se všichni budou řídit výsledky daného a objektivního šetření, ať již budou jakékoliv.

Hrabálek (ODS): Jak je to s diskutovanou silnicí přes Plachtu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS, ilustrační foto

Celý svůj profesní život jsem se držel objektivních a vědeckých důkazů, byly pro mne vždy východiskem při mém konání, a budu se tak chovat tak i nyní. A předpokládám, že tak učiní i ostatní. Zřejmě v reakci na zadání této práce včetně biologického hodnocení se na internetu objevila petice proti výstavbě komunikace. Petenti zde vyjadřují nesouhlas s výstavbou silnice přes Přírodní památku Na Plachtě a součástí petice je i zákres komunikace přes Přírodní památku Na Plachtě. Veřejnosti je tak, nevím proč, podsouvána falešná informace, která je patrná z obrázku pod peticí. O tomto trasování ale město neuvažuje. Pokud se na radnici o něčem diskutuje, tak je to pouze asi třísetmetrový úsek od parkoviště u Lidlu podél betonového plotu areálu Petrof, který by vedl do průmyslového areálu v podstatě tou nejkratší možnou cestou. Rozhodně se nejedná o komunikaci až ke kruhové křižovatce v ulici Na Brně. Myslí-li organizátoři petice vážně to, že je možné o věci diskutovat, měli by petici stáhnout, petentům vše vysvětlit a městu se omluvit.

Se zástupci petičního výboru jsme se dnes sešli přímo na místě a v jednání bychom měli pokračovat. Pozval jsem přítomné na další schůzku u mě v kanceláři v pondělí odpoledne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Sebedestrukce EU

Musím vám dát za pravdu, že EU vede sebedestrukční politiku. Vrtá mi ale hlavou, jak je to možné? Kdo to řídí? To jsou všichni tak mimo nebo jim je jedno, co s námi bude?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Koncepce výstavby AČR 2040 - realistická obrana v nových podmínkách

9:15 Vích (SPD): Koncepce výstavby AČR 2040 - realistická obrana v nových podmínkách

Bezpečnostní prostředí Evropy se zásadně změnilo a válka na Ukrajině ukázala návrat dlouhodobého, vy…