Hradecký (Svobodní): Svobodní odmítají zákaz hracích automatů

18.08.2017 14:41

Jindřich Hradecký vyjmenovává argumenty proti zákazu hracích automatů, který chce v Jablonci prosadit místní spolek neomarxistických aktivistů.

Hradecký (Svobodní): Svobodní odmítají zákaz hracích automatů
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Chtěl bych věřit, že ještě stále žijeme ve svobodné společnosti, kdy má každý člověk právo nakládat se svým časem a svými penězi dle svého uvážení. Tohle právo se lidem nyní pokouší vzít jistá skupinka jabloneckých aktivistů, kteří se zde vehementně pokouší prosadit zákaz hracích automatů. Lidem na ulici předkládají argumenty, že je závislost na hracích automatech silnější než na heroinu, že mají herny na svědomí spoustu rozvrácených rodin nebo že herny devastují centrum Jablonce.

Já si myslím, že problém není v samotných hernách, ale v některých nezodpovědných hráčích, kteří jsou ochotni prohrát celou svou výplatu. Hlavní odpovědnost by měla ležet na rodině a na vzdělávacím systému. Místo biflování letopočtů, od kdy do kdy který císař vládl v Byzantské říši, by se naopak měla upřednostnit výuka finanční gramotnosti, aby si po ukončení školní docházky nemohl nikdo myslet, že jdou peníze bezpracně vydělávat hraním na automatech.

Je naivní se domnívat, že se gambleři po zákazu automatů přihlásí do šachového kroužku. Že zákaz v praxi nefunguje, se již mohli přesvědčit v Brně, kde po vyhlášení zákazu nebyl problém za jediný večer najít 5 fungujících heren. Bohužel už pak z těchto provozoven městská kasa ani státní rozpočet neuvidí ani korunu.

Ing. Jindřich Hradecký

  • Svobodní
  • ex-předseda Svobodných pro Liberecký kraj
  • mimo zastupitelskou funkci

Jestli něco devastuje centrum Jablonce, tak určitě ne herny, ale spíše poflakující se část obyvatel, která se naučila žít ze sociálních dávek. Ostatně velká část těchto dávek končí právě ve hracích automatech.

Pokud by se aktivistům přeci jen podařilo zákaz hracích automatů prosadit, spustilo by to nebezpečnou lavinu zákazů a omezení. Například dietologové by mohli volat po zákazu tučných jídel, protože obezita je nejrozšířenější epidemie. Další „dobroserové“ zase mohou přijít s myšlenkou zákazu hospod, protože trávení času s kamarády u piva může také rozvrátit rodinu. Pokrytecké je pak chování jednoho z jabloneckých aktivistů, který káže o škodlivosti gamblerství, ale na druhé straně se nechává fotit, jak nalévá lidem alkohol.

(autor je občan Jablonce nad Nisou a krajský předseda Svobodných)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Jiránek: Kladenská radnice pomáhá lidem z vyhořelé ubytovny v Rozdělově

14:01 Primátor Jiránek: Kladenská radnice pomáhá lidem z vyhořelé ubytovny v Rozdělově

Ubytování pro lidi z ubytovny v Rozdělově včera večer řešila kladenská radnice. Soukromé zařízení, k…