DIAMO: Premiér a ministři se seznámili se situací na heřmanické haldě

08.05.2026 16:13 | Tisková zpráva

V rámci návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil premiér Andrej Babiš v doprovodu ministrů a ředitele státního podniku DIAMO Ludvíka Kašpara, heřmanickou haldu.

DIAMO: Premiér a ministři se seznámili se situací na heřmanické haldě
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Cílem návštěvy bylo seznámit se s aktuální situací přímo v terénu a prodiskutovat další plánovaný postup prací.

Součástí programu bylo také klíčové setkání s místními občany, během kterého zástupci DIAMO podrobně popsali aktuální stav sanace i identifikovaná problematická místa. Představili také konkrétní kroky, které mají vést ke zlepšení situace v lokalitě, a prostor dostali i zástupci Zdravotního ústavu v Ostravě, kteří prezentovali svá odborná data.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Německo

Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Báňskými vlaky za uhlím i do zoo

7:14 Moravskoslezský kraj: Báňskými vlaky za uhlím i do zoo

Moravskoslezský kraj opět podpoří turistické výletní vlaky do ZOO Ostrava i po Ostravsko-karvinském …