Hudec (Zelení): Na občana přísnost, na Ústavní soud vystrčený zadek

02.09.2017 17:05 | Zprávy

„Bereme nález Ústavního soudu na vědomí, ale naší vyhláškou se budeme i nadále řídit, měl se vyjádřit primátor Mostu Jan Paparega. A vysvětlil to tím, že jejich vyhláška, rovněž zakazující sezení na veřejných místech, „je … trochu odlišná“.

Hudec (Zelení): Na občana přísnost, na Ústavní soud vystrčený zadek
Foto: Archiv MH
Popisek: Miroslav Hudec

No, nevím, jestli se opravdu tak podstatně liší od té litvínovské a varnsdorfské, které byly podnětem k rozsudku zmíněné soudní instance.  Obecně závazná vyhláška č. 6/2015 Statutárního města Most hned v článku II b) výslovně stanovuje jako škodlivé činnosti „sezení na stavebních částech, předmětech a zařízeních, které k takovému účelu nejsou určeny (palisády, zděné a betonové zídky a zábrany, odpadkové koše apod.).“

Pravda, obsahuje také článek IV, který umožňuje výjimky ze zákazu. Lze sedět i na něčem, co článek IIb) zakazuje, ale to už musíte mít souhlas vlastníka. Leda by sezeníchtivý byl náhle stižen „nevolností nebo slabostí“, nebo kdyby byl zdravotně postižený, nebo kdyby chtěl načerpat síly k další cestě. Nesmí ovšem také hrozit poškození toho, na co vyčerpaný nešťastník usedne. Třeba pádem při náhlých mdlobách.

Po třiadvaceti letech v městském zastupitelstvu mám myslím slušnou zkušenost s různými místními vyhláškami a snad jsem i maličko přispěl k tomu, aby byly co možná v souladu se zdravým rozumem a také jednoduše formulované, jednoznačné, srozumitelné i člověku bez právnického vzdělání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šichtařová (Svobodní): Žijeme už v době postdemokratické

15:14 Šichtařová (Svobodní): Žijeme už v době postdemokratické

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k polarizaci politického spektra