Hujová (Pro Prahu): Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence. Ubytuje je Stropnický na zámku?

04.09.2018 19:03

Zelení vyrazili do voleb s novinkou: navrhují v Praze ubytovat pět tisíc uprchlíků. Přitom ubytovacích kapacit v hlavním městě je málo a na bydlení často nemají ani sami Pražané. Ubytují snad Zelení imigranty u sebe doma? Nebo u Matěje Stropnického na zámku?

Hujová (Pro Prahu): Pražané nemají kde bydlet a Zelení sem lákají běžence. Ubytuje je Stropnický na zámku?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová

Podle Zelených by tisíce migrantů zaplnily volná pracovní místa v Praze. Už ale nenabízejí relevantní řešení toho, kde by zmínění běženci měli bydlet. Přitom právě nedostatek ubytovací kapacity je jedním z největších problémů v hlavním městě.

Zelení zapomínají, že právě oni sedí ve stávající koalici, která je zodpovědná za současnou krizi v bydlení. Pět tisíc běženců by v reálu zabralo třetinu ubytovací kapacity, která za jejich funkčního období vznikla.

„Zelení chtějí přijímat tisíce uprchlíků. Pravděpodobně Matěj Stropnický potřebuje dotace na opravu svého zámku, kde by je mohl ubytovat. Pro tuto svou myšlenku obětuje nás všechny,” kritizuje návrh Zelených starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která kandiduje za hnutí Starostové pro Prahu jako trojka do pražského zastupitelstva. „Nedopustím, aby Zelení zase ubytovávali migranty v Klinice na Žižkově,” dodává.

Zároveň upozorňuje, že by v případě ubytovávání cizinců bylo zapotřebí změnit rozpočtové určení daní. „V Praze je přihlášeno k trvalému pobytu asi 150 tisíc cizinců, kteří platí daně státu. Praha by za ně mohla dostávat 4 až 5 miliard ročně, pokud se změní legislativa. V současnosti totiž města dostávají od státu peníze jen za občany ČR, ale za trvale hlášené cizince, kteří konzumují vše, co města a obce nabízejí, nedostvají od státu nic,” uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Očkování lidí bez registrace v budějovickém OČKU funguje

9:21 Hejtman Kuba: Očkování lidí bez registrace v budějovickém OČKU funguje

První zájemci o očkování bez registrace se shromáždili již před půl devátou ve středu 28. července u…