Humplík (ODS): Další diletantismus Tomáše Hudečka. Pane primátore, odstoupíte?

02.07.2014 12:36 | Zprávy
autor: ODS

Stávající primátor Prahy Tomáš Hudeček opakovaně porušil zákon o hlavním městě Praze tím, že neoprávněně pověřil Radovana Košťála řízením Magistrátu. Navíc tím městu způsobil škodu v řádech milionů korun. Upozornili na to Bohuslav Svoboda, zastupitel města a kandidát na pražského primátora, a Filip Humplík, předseda pražské ODS. Za pravdu jim dává právní posudek.

Humplík (ODS): Další diletantismus Tomáše Hudečka. Pane primátore, odstoupíte?
Foto: Archiv FH
Popisek: Předseda pražské ODS Filip Humplík

„Jestliže primátor Prahy pověřil Radovana Košťála řízením Magistrátu, jednal bez jakéhokoliv zmocnění vyplývajícího ze zákona či z interních předpisů hlavního města. Pokud tak učinil bez předchozího souhlasu ministra vnitra, jedná se o obcházení zákona a takové pověření je neplatné. Veškeré kroky, které pan Košťál po tomto pověření učinil, jsou právně neplatné,“ varuje Bohuslav Svoboda.

Svoboda cituje právní posudek, který konstatuje, že pověření Radovana Košťála řízením Magistrátu nemá a nemělo žádnou právní oporu. Dokud nebude po předchozím souhlasu ministra vnitra jmenován nový ředitel Magistrátu, nemůže dle právníků Radovan Koštál provádět ani schvalovat jakékoli smlouvy, předkládat materiály na jednání Rady hl. m. Prahy, či zasahovat do struktury odborů Magistrátu hl. m. Prahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.