Husťák (ČSSD): Klimkovičtí si chtějí zachovat kvalitní ovzduší

27.12.2015 12:17 | Zprávy
autor: PV

Šedesát tisíc korun na provoz svého unikátního senior taxi v roce 2016 schválili v prosinci v rámci rozpočtu zastupitelé města Klimkovice. Jako první v České republice používají Klimkovice pro senior taxi, které ve městě funguje od letošního roku, vlastní elektromobil. Novinka, která zpočátku budila nedůvěru, nachází čím dál více příznivců.

Husťák (ČSSD): Klimkovičtí si chtějí zachovat kvalitní ovzduší
Foto: Klimkovice
Popisek: Starosta Klimkovic Zdeněk Husťák (ČSSD)

„Klimkovice mají svůj elektromobil od prosince loňského roku. Letos jsme ho začali využívat jako senior taxi i baby taxi. A navíc si ho mohou za zvýhodněnou cenu objednat jako taxi i další občané města,“ vysvětlil starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Pořízení elektromobilu včetně příslušenství, do něhož patří i první dobíjecí stanice v Klimkovicích, přišlo na 900 tisíc korun. Město náklady ze dvou třetin pokrylo z krajské dotace. Služby elektrotaxi zajišťuje pro město soukromá firma, od ledna 2016 to bude společnost Elektric Park. „Jsme rádi, že firma jako řidiče zaměstnala občana Klimkovic s dobrou znalostí města i jeho obyvatel,“ poznamenal starosta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Ať role opozice má adekvátní kontrolní mechanismus

21:03 Jurečka (KDU-ČSL): Ať role opozice má adekvátní kontrolní mechanismus

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. února 2026 k zákonu o jednacím řádu Poslanecké sněmo…