Hynková (Úsvit): Jsem pro bezplatné očkování seniorů proti pneumokoku

21.03.2015 8:33

Sněmovnou v posledních týdnech burácí téma očkování. Každý se cítí být odborníkem, ví, co je pro jeho dítě nejlepší. Teď pominu návrhy na to, aby očkování dětí bylo dobrovolné, a zaměřím se na očkování seniorů starších šedesáti pěti let.

Hynková (Úsvit): Jsem pro bezplatné očkování seniorů proti pneumokoku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodkyně, ilustrační foto

V rámci projednávání zákona, který upravuje například očkování, se na mě obrátila Rada seniorů ČR s žádostí, jestli bych nepředložila pozměňovací návrh, který by umožnil důchodcům bezplatné očkování proti pneumokokovým infekcím.

Já s jejich požadavkem souhlasím. Uvědomuji si, že bezplatné očkování by stálo státní kasu peníze navíc. Na druhé straně by však stát ušetřil, aspoň podle mého názoru, mnohem větší peníze za léčbu pneumokokových infekcí. Staří lidé se neumějí vyrovnat s nákazou tak rychle jako občané v produktivním věku. Jejich léčení je zdlouhavé a mnohdy si vyžádá hospitalizaci v nemocnici. To všechno jsou peníze, které by se daly ušetřit, pokud by byli senioři očkováni. A to nemluvím o tom, kolik seniorů na komplikace s pneumokokovou infekcí každoročně zemře.

Jsem přesvědčena, že bezplatné očkování by seniorům velmi pomohlo. A ostatně i nám všem. Nikdo přeci nechce, aby jejich maminka, tatínek, babička, dědeček byli vážně nemocní jen kvůli tomu, že nebyli očkovaní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Hnyková - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Úkolem státu je vytvořit mantinely pro podporu rozvoje vodíku

18:41 Ministr Havlíček: Úkolem státu je vytvořit mantinely pro podporu rozvoje vodíku

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží Vodíkovou strategii ČR ke schválení vládě