Hyťhová (Trikolora): Švýcarsko a covid vs. Česká republika a covid

21.10.2021 13:57 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti šíření koronaviru ve Švýcarsku a u nás

Hyťhová (Trikolora): Švýcarsko a covid vs. Česká republika a covid
Foto: Archiv Terezy Hyťhové
Popisek: Tereza Hyťhová

Před pár dny jsem navštívila Švýcarsko. Všichni známe Švýcarsko jako velice vyspělou a ekonomicky stabilní zemi. Co se týče covidu, tak Švýcarsko má narozdíl od ČR covid pasy. To je aplikace, s kterou můžete navštěvovat restaurace, kulturu, sportovní zařízení apod. Je to aplikace, která vám po dvou dávkách očkování nebo po negativním testu vygeneruje QR kód, s kterým se MUSÍTE U VSTUPU DO VŠECH zařízení prokázat.

Pokud váš QR kód není platný - nemůžete sedět v restauraci uvnitř, ale pouze ve venkovních prostorech. Odpovědnost je zde na provozovatelích, kteří by jinak zaplatili tučnou pokutu. Narozdíl od ČR Švýcarsko nikdy nemělo dlouhou dobu zavřené školy a úplné lockdowny.

V listopadu proběhne ve Švýcarsku referendum, kde si občané mohou zvolit, jestli chtějí všechna covidová opatření zrušit, či ne. Zatím to podle předběžných průzkumů vypadá, že přes 60 % lidí chce covidová opatření zachovat.

My zde sice nemáme covid pasy (Sněmovna přes kritiku neprojednala), ale máme zde od 1. 11. také povinnost prokazování se testy či očkováním (v papírové formě) či QR kódem v mobilní aplikaci Tečka. Opět se nad naší svobodou stahují mračna. Jak dlouho ještě? Jak dlouho tohle bude trvat?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Na místě to bylo peklo

10:23 Hejtman Grolich: Na místě to bylo peklo

Hejtman Grolich předal pamětní medaile záchranářům za pomoc po tornádu