Irena Ropková (ČSSD) zaštítila módní přehlídku pražských škol

01.06.2015 17:58

Milovníky francouzského stylu života a kultury čeká v následujících dnech v centru hlavního města celá řada rozličných událostí, setkání a slavností. Francouzský institut v Praze pořádá již druhý ročník festivalu česko-francouzského přátelství, který se koná od 29. května do 14. června 2015 pod záštitou velvyslance Jean-Pierra Asvazadouriana. O slavnostní zahájení celého festivalu se dnes večer postarají v Rezidenci primátorky hlavního města Prahy pražské školy módní přehlídkou, které udělila záštitu radní pro školství a sociální politiku Irena Ropková.

Irena Ropková (ČSSD) zaštítila módní přehlídku pražských škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

Módní přehlídku, kterou bude dnes večer slavnostně zahájen celý festival, organizují ve spolupráci s institutem hned čtyři pražské školy. Samotné módní přehlídky se ujali studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní z Prahy 7. Občerstvení pro diváky obstarali studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Prahy 9 – Čakovic, květinovou výzdobu dodali studenti Střední odborné školy stavební a zahradnické z Prahy 9 a hudební doprovod zajistili studenti Základní umělecké školy Charlotty Masarykové z Prahy 6.

„Jsem velmi ráda, že se pražské školy zapojily do příprav tohoto všestranně zaměřeného festivalu,“ uvedla radní Irena Ropková a dodala: „Už loňský ročník této akce přilákal velké množství návštěvníků a zařadil se jednoznačně mezi významné kulturní události, o jejichž konání hlavní město stojí a je připraveno jim maximálně vyjít vstříc.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

22:41 Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den z…