Ivo Valenta: Respirátory a hřbitovní svíce jako zakázané zboží?

29.12.2020 16:42

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti šíření koronaviru.

Ivo Valenta: Respirátory a hřbitovní svíce jako zakázané zboží?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Když jsem včera na sociálních sítích zahlédl fotografii, že se v některém z obchodů dostaly do zakázané zóny prodeje respirátory, domníval jsem se, že se jedná jen o fotomontáž nebo vtip – mýlil jsem se.

Jak správně píše autor článku ZDE, nad některými opatřeními zůstává rozum stát. Aby totiž zmatkům nebyl konec, vláda ve snaze zabránit další kritice své činnosti a nastolit rovné podmínky pro malé živnostníky a velké obchody rozhodla o tom, že se v supermarketech nebude prodávat sortiment, jenž nabízejí obchody, které musí mít zavřeno.

A tak se v zakázané zóně, obehnané páskami, ocitly i pastelky pro školáky, přezůvky, hřbitovní svíce a – světe, div se – také respirátory.

Ano, je správné a žádoucí, aby měli velcí i malí stejné podmínky. Není fér, aby velké řetězce navyšovaly tržby na úkor živnostníků, kteří v důsledku epidemiologických opatření krachují.

Stále ale nepochopím, proč musí mít zavřeno například papírnictví, prodejny s obuví, některé opravny a podobně. Jsou to přitom provozovny, kde se za den vystřídá sotva pár desítek osob, jejichž počet lze navíc velmi snadno korigovat. Zde je podle mne zákaz prodeje naprosto nelogický, zbytečný a pro mnoho živnostníků také likvidační.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

22:48 KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

Stanovisko k izraelsko-palestinskému konfliktu