Jakubčík (ČSSD): Německé orgány se začínají inspirovat u nás

24.11.2015 11:16 | Zprávy

Všichni jsme ještě v šoku z teroristických útoků v Paříži. Po celé Evropě fungují zpřísněná bezpečnostní opatření. U nás jsme je mohli zaznamenat zejména v největších českých městech při vzpomínkových akcích k 17. listopadu.

Jakubčík (ČSSD): Německé orgány se začínají inspirovat u nás
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Zvýšená přítomnost policistů v ulicích je reakcí na útok, k němuž se přihlásil Islámský stát. Společně pociťujeme potřebu ochrany našich elementárních hodnot, svobody a demokracie. Evropa se semkla a ve vyjádřeních soustrasti pařížským obětem zaznívá zároveň odhodlání zabránit tomu, aby se takové masakry opakovaly.

Přitom riziko se zvyšuje, evropské státy jsou pod náporem vlny imigrantů z islámských zemí. Česká republika, která k uprchlíkům zaujímá nekompromisní postoj, byla ze strany EU a pár některých domácích aktivistů kritizována. Takovým hlasům nelze než odpovědět slovy ministra vnitra Milana Chovance, jež uvedl první říjnový den na plénu Poslanecké sněmovny: Prostě jsme sebevědomý hrdý národ, který bude říkat své pravdy a své teze, o kterých je přesvědčen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (Svobodní): BBC zfalšovala Trumpův projev

14:04 Havel (Svobodní): BBC zfalšovala Trumpův projev

Informace na veřejném facebookovém profilu strany o manipulaci BBC před americkými prezidentskými vo…