Jan Ziegler: Neskutečná drzost komunistického zloděje, platit musí soudruzi

30.06.2014 14:09

Soudruh Grebeníček nezapřel, že patří k rudé zločinecké organizaci, která se nyní jmenuje KSČM. Ve sněmovní diskusi o církevních restitucích se pohoršoval nad tím, že římskokatolická církev respektive Arcibiskupství olomoucké požádalo v rámci zákona o církevních restitucích o vydání kroměřížského zámku, který je jejím historickým majetkem. Prý stát dal do jeho rekonstrukce sta miliony korun z evropských fondů a ty by měl někdo zaplatit.

Jan Ziegler: Neskutečná drzost komunistického zloděje, platit musí soudruzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Grebeníček v poslanecké lavici

Kroměřížský zámek, původně hrad byl v majetku olomouckého biskupství později arcibiskupství už od začátku 12. Století a to až do února 1948. Poté byl původnímu majiteli ukraden bez náhrady.  Nyní se tedy právoplatný vlastník o ně přihlásil a problémem je podle Miroslava Grebeníčka 300 milionů korun, kterými stát z peněz Evropské unie zaplatil za jeho renovaci.

Představte si situaci, že Vám ukradnou auto, které zloděj následně nechá opravit. Pak jej policisté dopadnou a auto vrátí původnímu majiteli. Ovšem přistižený a usvědčený ničema bude mít ještě tu drzost chtít po obraném peníze za své investice do ukradeného vozu.

A přesně tohle je pozice bývalého šéfa komunistů. Jeho soudruzi způsobili tento problém. I když si nemyslím, že by stát v případě navrácení kroměřížského zámku katolické církvi musel tyto peníze vracet, tak je jasné, kdo by je měl při nejhorším zaplatit. Přece KSČM, která, jako nástupkyně KSČ, tento problém zavinila!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krkoška (ANO): V kraji vzniknou nové cyklotrasy

9:41 Krkoška (ANO): V kraji vzniknou nové cyklotrasy

Kraj přispěje na nové cyklostezky v Píšti a Jablunkově nebo například mezi Hájem ve Slezsku a Mokrým…