Janeček (KSČM): Cestovatel Jiří Ovčáček aneb co platilo včera, neplatí už dnes

05.05.2015 16:55 | Zprávy
autor: PV

Se zájmem sleduji rádoby strmě stoupající „kariéru“ Jiřího Ovčáčka. Nijak mne tudíž nepřekvapilo vyjádření: „Na práci v Haló novinách nejsem hrdý.“

Janeček (KSČM): Cestovatel Jiří Ovčáček aneb co platilo včera, neplatí už dnes
Foto: red
Popisek: Pavel Janeček, KSČM

Je možné si položit akademickou otázku, zda tehdejší šéfredaktor tohoto deníku je hrdý na práci Jiřího Ovčáčka. Články tohoto „génia“, který má za to, že se zhostí každé práce mnohdy lépe než ten, který jej prací pověřil, je možné si přečíst ještě dnes. Rozhodně psal s nadšením a velkým zanícením pro věc. Lidé by měli vždy dělat to, čemu věří. Ať už se podíváme z kteréhokoliv úhlu, nebudí jeho životní etapy přílišnou důvěru. Nedostudované vysoké školy, nepříliš hvězdné působení v PR oddělení Úřadu vlády ČR, krátké šéfování PR oddělení v ČSSD za vlády Jiřího Paroubka, to vše nepřineslo zřejmě tomuto ambicióznímu mladíkovi uspokojení.

Docela vysoko jej vynesl deník Právo, kde krátce působil. Předtím stihl být ještě redaktorem bulvárního Blesku. Možná si kompenzuje častým střídáním různých míst nějaké své životní trauma. Ani kdysi Ovčáčkovy zelené vlasy nejsou totiž patentem na rozum. Dnes jej slyšíme prostřednictvím hradních tiskových konferencí. Je otázkou, zda i toto není pouze uspokojení jeho ega. Možná by veřejnost i novináři raději slyšeli odpovědi od prezidenta Miloše Zemana a věřím, že by se tak Jiří Ovčáček mohl vyvarovat různým trapasům. Všichni jsme zvědaví, kde tento dnes hradní tiskový mluvčí skončí v dalším angažmá. V Haló novinách to, doufám, určitě nebude. Máme však jednu dobrou radu. Bylo by vhodné dostudovat alespoň jednu vysokou školu, nežli svou přítomností oblaží dalšího politika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…