Společným jmenovatelem je zklamání z vývoje ve společnosti, zklamání ze slibovaného kapitalismu a úbytek životních jistot. Zhoršení individuální bezpečnosti, rozmach kriminality, rozkvět alkoholismu a drog. Zoufalý výhled velké části mladých nadějných lidí, dramatický růst politického pnutí ve světě, ekonomická krize, míra dostupnosti zdravotní péče a kvalita potravin.
Výše uvedené skutečnosti jsou jen průřezem toho, čím naše společnost prochází, a neblýská se na lepší časy. Všeobecné referendum není předání moci lůze, jak mnozí rádi říkají, ale možnost lidí vyjádřit se, podílet se na fungování společnosti, zapojit se aktivně do politiky. Měli bychom si všichni uvědomit, že přímá demokracie může být zcela nepochybně opravdovým lékem na výše citovaný marasmus, a to tím, že vyvolá v dnešní době dočista mizivý zájem občanů o politiku a v prvé řadě pocit zodpovědnosti samotných politiků za jejich jednání. Ono s nadsázkou lze konstatovat, že když občanům politici nevěří, tak by bylo snad lepší vyměnit lid.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Janeček