Janeček: Kauce pro distributory pohonných hmot zatíží ekonomiku

01.10.2013 11:18

První věc, kterou se hned pokusím zrušit je nesmyslná kauce 20mil pro distributory pohonných hmot. Tato kauce je diskriminační a likviduje malé podnikatele. Zbytečně tak zatěžuje i velké společnosti.

Janeček: Kauce pro distributory pohonných hmot zatíží ekonomiku
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

První věc, kterou se hned pokusím zrušit je nesmyslná kauc Nakonec se zákon o pohonných hmotách promítne i do ceny benzínu a nafty, protože takto dislokované prostředky něco stojí. V případě, že není něco automatické po splnění jasných pravidel a vnášíme nově do tohoto schvalovacího procesu lidský faktor, otevírá se možnost ke korupci. Zbytečně budme zatěžovat administrací celní úřad, který bude v řízení posuzovat, zda splnil podnikatel zákonné podmínky či nikoli. Úřad bude mít také pravomoc registraci zrušit. V době ekonomické krize je potřeba spíše zákony zjednodušovat. Já podnikatelům věřím, nelze je házet všechny do jednoho pytle. A věřím policii České republiky, že je schopna ohlídat daňové úniky. Spíše bychom měli podnikatelům rozvázat ruce v podobě snížení spotřební daně na pohonné hmoty alespoň o 1,-Kč a zamezit zdražování pohoných hmot nesmyslným neekologickým přimícháváním biosložek. Na pole patří brambory, chmel a obilí.

Jiří Janeček, volební blok Hlavu vzhůru

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Janeček

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Dvakrát NE! dlužnímu otroctví dětí

16:14 Valachová (ČSSD): Dvakrát NE! dlužnímu otroctví dětí

Komentář na facebookovém profilu k tzv. dětským dluhům