Janeček (Otevřeme Česko): Ministr Vojtěch představil nová vládní nařízení. Opět plošná a opět protiústavní

21.10.2021 12:09 | Tisková zpráva

Restaurace zapojené v hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES veřejně prohlašují, že tato nařízení dodržovat nebudou a to z těchto třech hlavních důvodů:

Janeček (Otevřeme Česko): Ministr Vojtěch představil nová vládní nařízení. Opět plošná a opět protiústavní
Foto: Otevřeme Česko
Popisek: Hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu s podporou Chcípl PES

1. NSS již několikrát zrušil vládní nařízení s odůvodněním, že plošná nařízení nemají oporu v zákoně a porušují Ústavu ČR. Tato nařízení jsou opět plošná a chybí jim základní odůvodnění. I tato nařízení budou nakonec NSS zrušena.

2. Majitelé, ani zaměstnanci restaurací nemají právo na informace o zdraví svých zákazníků. V případě odepření služeb restaurace se majitel, případně zaměstnanec dopouští porušení zákona.

3. Vláda a její odborníci nikdy neprokázali, že restaurace a bary jsou tím hlavním místem, kde se šíří Covid 19. Tato nařízení jsou opět diskriminační vůči celému gastronomickému sektoru. Tato nařízení odporují nejen Ústavě ČR, ale především Listině základních práv a svobod.

Opozice, Senát, Ústavní soud i Policie ČR zavírají oči nad bezprecedentní situací, kdy se základní práva a svobody neřídí Ústavou ČR a platnými zákony, ale prostým nařízení vlády. Dostali jsme se do doby, kdy nejvyšší zákonodárci a představitelé státu veřejně porušují Ústavu ČR a zákony za tichého souhlasu ostatních kontrolních mechanismů demokratického státu. Tento stav dle zkušeností z historie ústí pouze v revoluci a násilné převzetí moci. Tam, kde neuznávají řád autority společnosti, nastává chaos a anarchie.

My, drobní živnostníci, podnikatelé i ostatní nespokojení občané České republiky vyhlašujeme veřejný odpor proti nezákonným opatřením této vlády. Budeme nadále bránit naší Ústavu ČR, naše svobody, práva a rodiny.

Protože osobní svoboda, je to nejcennější, co máme.

Jakub Olbert, Jirka Janeček a ostatní, kterým není lhostejná jejich budoucnost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…