Janeček: Pravá frakce odchází z ODS a zakládá Občanskou konzervativní stranu

20.11.2013 12:07

V situaci, kdy ODS opustila i poslední zbytky pravicových ideálů, s nimiž byla před více než dvaceti lety založena, nemůže už bohužel Pravá frakce nadále působit jako její součást. Členové Pravé frakce se proto rozhodli založit standardní pravicovou konzervativní stranu.

Janeček: Pravá frakce odchází z ODS a zakládá Občanskou konzervativní stranu
Foto: archiv redakce, tan
Popisek: Jiří Janeček, zakladatel Pravé frakce

„Pravá frakce je skupina politicky aktivních lidí pravicového smýšlení, která vykrystalizovala ze současné české politiky na základě jednoho základního kritéria: O pravicové politice chceme nejen hovořit a používat ji jako vábničku na voliče, kteří odmítají levicový populismus, ale chceme ji také skutečně prosazovat.“

Pravá frakce byla uvnitř ODS založena v únoru 2013 a dala si za úkol vrátit Občanskou demokratickou stranu zpět k pravicovým hodnotám. Od počátku deklarovala, že nehodlá stranu štěpit, chce vést striktně vnitrostranický dialog a navenek je připravena hájit názor stranické většiny. Postupně vznikly – či spíše byly obnoveny – základní pravicové teze, které měly pomoci vrátit ODS do čela české pravice.

Bohužel se ukázalo, že ODS je nereformovatelná. Na výzvy k vnitrostranické diskusi reagovalo vedení strany rušením celých oblastních sdružení a vylučováním nepohodlných členů. Po tom, jakým způsobem byly sestaveny kandidátní listiny a poté, co se součástí předvolebního programu stala levicová hesla „První práce“ a „První byt“, není dále co řešit. Členové Pravé frakce jsou přesvědčeni, že ODS se stala definitivně středolevou stranou a rozhodli se na této křižovatce jít vlastní cestou, která vede vpravo.

Pravá frakce má v současné době bezmála dva tisíce sympatizantů. Většina z nich vzešla původně z ODS. Jde o lidi, kteří nadále hodlají v politice prosazovat ideály obsažené v takzvaných Poděbradských artikulích, které definovala v roce 1998 ODS pod vedením svého zakladatele Václava Klause.

Jejich plné znění najdete ZDE.

Politická scéna v České republice je žalostná, chaotická a chybí silná rozhodná autorita. Neochota přijmout zodpovědnost vedení  ODS za současný stav, TOP09  založená pouze na jedné osobnosti a po jednání ANO s ČSSD nám je zcela jasné, že ANO je spíše středolevicová strana. Tyto zprávy, pocit marnosti, slabosti a neloajálnosti lídrů k obyvatelům ČR, žádná vidina blízké světlé budoucnosti nás vedla k zásadnímu rozhodnutí.


Založit a vybudovat Českou konzervativní stranu, která nastolí v České republice stabilní ekonomické prostředí s jasnými pravidly.

Programové teze:

1.     Ctíme a vycházíme z náboženské, kulturní a politické historie českého národa
2.     Chceme chránit občanské svobody a nedotknutelnost soukromého vlastnictví
3.     Budeme stranou občanskou a otevřenou, bez čekatelů a jiných prvků ochrany politického vedení. Nábor a přijímání členů bude automatický po podepsání deklarace, která zakazuje předchozí účast v KSČM a zavazuje k plnění pravicového  programu a zaplacení členského příspěvku 500,- Kč, senioři 100,- Kč. Všechny stranické volby budou tajné. Ctíme právo, každý člen má právo volit a být volen.  Chceme vybudovat moderní pravicovou politickou stranu s desítkami tisíc členů.
4.     Chceme se v rámci Evropy emancipovat ne vystoupit. O životě v České republice se musí rozhodovat v ČR, nikoliv v Bruselu. Jsme pro zachování české koruny do té doby, dokud se nestabilizuje ekonomické prostředí v Evropě.
5.     Chceme vytvořit malý efektivní profesionální stát  s malými daněmi s adresnou sociální politikou, kde pracovitost a vzdělanost se vyplácí . Zredukujeme sociální programy na minimum.
6.     Zdůrazňujeme osobní odpovědnosti a chceme v lidech opět zbudit národní hrdost.
7.     Je potřeba více dbát na bezpečnost České republiky, eliminovat přistěhovalství, postupnou islamizaci ČR, rostoucí diskriminaci menšin nás pracujících a zodpovědných občanů ČR.
8.     Je potřeba více zprofesionalizovat bezpečnostní sbory a soudy, kde platy budou takové, aby se korupce nevyplácela.
9.     Zrušíme ekologické nesmysly, které zvyšují výrobní náklady (biopaliva atd)
10.  Byrokracie vyrostla do obřích rozměrů. Sloučíme úřady tak, aby občan navštěvoval jen jedno místo.
11.  Zjednodušíme daňový systém taky, aby byl jednoduchý efektivní a nepodplatitelný. Mnohé daně zrušíme.
12.  Zvýšíme energetickou soběstačnost.
13.  Zdravotnictví musí nadále poskytovat v standardním systému základní funkce, nicméně umožníme připlácet občanům za nadstandardní lékařskou péči a zrušíme poplatky u lékaře.
14.  Omezíme vliv občanských sdružení a odborů, které v tuto dobu vnímáme jako velkou brzdu ekonomiky.
15.  Budeme ochraňovat životní prostředí v rovnováze s udržitelným rozvojem
16.  Vyrovnaný rozpočet bude daný zákonem.
17.  Zpřísníme tiskový zákon směrem k mnohem vyšší odpovědnosti autorů a vydavatele za publikované skutečnosti a současně mnohem vyšší vynutitelnost téhož (značné postihy pro noviny, které publikují neověřené informace nebo vědomé nepravdy).
18.  Zrychlíme práci soudů. Ekonomické spory musí být uzavřeny do jednoho roku.
19.  Jediným opravdovým bojem proti korupci je snížení administrativy, doprivatizace státních podniků a jasná pravidla pro rozhodování, tak aby byla co nejméně závislá na lidském faktoru.
 
Zakládající  členové jsou profesionálové ve svých oborech, mají konzistentní konzervativní názory, budou vždy oslovovat a zastupovat určitou společenskou či profesní vrstvu, ve kterých jsou úspěšní. Založení této strany vidí jako jeden s posledních pokusů o nastolení prosperity a jasných pravidel v ČR

Za zakladatelský výbor:
 
1.     Jiří Janeček , politik,  zakladatel Pravé frakce,  člen Parlamentu ČR a radní hlavního města do roku 2010,
2.     Ing. Jana Gabrielová, manažerka v bance
3.     Mgr. Karel Fischer, právním a advokát
4.     Martin Olišar,  vozíčkář
5.     Miloslav Šmídmajer, producent a režisér
6.     Ing. Martin Klufa, finanční konzultant
7.     MUDr. Veronika Vaštová, doktor
8.     Mario Podola, manažer, žije ve Velké Británii

Ing Jana Gabrielová
 
Povede kandidaturu do Evropského parlamentu díky svým mezinárodním zkušenostem, získaných na bankovních postech v Anglii a Rakousku.  Studovala VŠE a obdržela Fullbright stipendium na studium mezinárodních financí v USA. V současné době pracuje v bankovní instituci jako manažerka, do minulého roku 4 letá zkušenost v řízení finanční firmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Janeček

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

22:41 Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami

Komentář na facebookovém profilu k dopadům nekontrolované migrace.