Jarošová (SPD): Proč nepodporuji vládu Andreje Babiše

12.07.2018 16:47

Andrej Babiš sestavil svou druhou vládu a na rozdíl od té první, tato získala důvěru poslanecké sněmovny

Jarošová (SPD): Proč nepodporuji vládu Andreje Babiše
Foto: SPD
Popisek: Monika Jarošová (SPD)

K tomu, aby se tak stalo, využil premiér Babiš jak ČSSD, která přímo usedla ve vládě, kde obsadila pět ministerstev, tak KSČM, která vládu podpoří výměnou za posty v dozorčích radách státních a polostátních podniků.

Je úsměvné, pokud Babiš sestavuje svůj kabinet s někým, s kým si ještě před necelým rokem nemohl přijít na jméno a kdo by ho (jak se říká) nejraději „poslal do tepláků“ za „údajně“ neoprávněné čerpání dotací  na Čapí hnízdo! ČSSD, která utrpěla volební debakl, a získala od voličů něco málo přes 7%, bude opět spolurozhodovat o osudu této země a to i navzdory tomu, že jí voliči adresovali jasný vzkaz, že jí ve vládě už nechtějí…Andrej Babiš jí však ke „korýtku“ přizval a ona ráda zapomněla že: „se stíhaným Babišem do vlády rozhodně ne!“

Komunisté tento slepenec za výše zmíněné posty také rádi podpoří a tak i navzdory svému nejhoršímu porevolučnímu volebnímu výsledku získají vliv, o kterém si doposud mohli nechat jen zdát a ani nesouhlas s rozšiřováním zahraničních misí je od jejich podpory neodradil.

Andrej Babiš si vybral a volič jen zírá…Tvrzení, že jiná možnost nebyla, však neobstojí! Babiš měl na stole i variantu menšinové vlády s podporou SPD a KSČM, kterou mimo jiné preferoval i prezident Zeman a kterou by dle průzkumů vítali i občané. Pokud by tuto nabídku Andrej Babiš přijal, mohla v Česku vzniknout vláda, která by důsledně hájila české zájmy a prosazovala je i v evropských institucích. Současný premiér však uposlechl pokárání kancléřky Merkelové a české, dle jeho slov, „extrémisty“ odmítl. Doufám, že si náš volič tento krok, hodný protektorátního nohsleda bude dlouho pamatovat! O naší vládě se totiž nerozhodovalo v české kotlině, ale opět jako již kdysi v minulosti v „říšském kancléřství“…

Andrej Babiš si vybral…Upřednostnil svůj obraz proevropského (probruselského) politika před obrazem českého státníka, hájícího naše zájmy!

Je jisté, že rétorika a slovník nového předsedy vlády se bude hemžit výrazy jako: „národní zájmy, zásadně nesouhlasíme a odmítáme kvóty a krácení dotací“ a podobně, ale reálná politika bude o něčem zcela jiném! Nová vláda bude jen dalším bruselským vazalem, majícím už připravenou masku, ve které bude obelhávat českého občana, aby jí metr za naší hranicí odhodil a do evropských institucí dojel ve své pravé podobě…Česká republika tak rozhodně nebude patřit k těm „problémovým“, ale k těm pevně proevropským! To, co to pro nás bude znamenat, je více než jasné!

Z těchto důvodů pan premiér a jeho nová vláda mou důvěru nemá. Do politiky za SPD jsem vstupovala mimo jiné i proto, abych pomáhala hájit české zájmy a zájmy českých občanů. Podporou této vlády, bych toto své rozhodnutí popřela. Tato vláda totiž zájmy našich občanů podle mě  rozhodně hájit nebude.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matějka (SPOZ): Společnost s rozdílnými názory je zdravá

13:31 Matějka (SPOZ): Společnost s rozdílnými názory je zdravá

Evropská komise je exekutivní orgán EU a vytváří stále větší a neprostupnější síť byrokracie. Komisa…