Jelínková (KDU-ČSL): Je to pro mě velký závazek a odpovědnost

15.10.2020 12:00

Předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se stala Šárka Jelínková.

Jelínková (KDU-ČSL): Je to pro mě velký závazek a odpovědnost
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

Současná 1. místopředsedkyně KDU-ČSL vystřídala na pozici předsedy Petra Šilara, který už neusiloval o vedení klubu. Ve volbě ji podpořili všichni členové klubu. Post prvního místopředsedy bude nově zastávat lékař a předseda senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor. Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí také nominoval na místopředsedkyni Senátu Jitku Seitlovou, která o víkendu obhájila křeslo senátorky na Přerovsku.

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí má po skončených senátních volbách 12 členů a zůstává tak třetím nejsilnějším klubem v horní komoře PČR. „Tak je to oficiální. Byla jsem zvolena předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Vážím si jednoznačné podpory všech členů klubu, jejichž důvěru nechci zklamat. Je to pro mě velký závazek a odpovědnost. Moc děkuji také končícímu předsedovi Petru Šilarovi za jeho dosavadní práci,“ uvedla po zvolení Šárka Jelínková.

Jelínková oznámila, že ve volbě předsedy horní komory jsou senátorky a senátoři z klubu připraveni podpořit stávajícího předsedu Miloše Vystrčila z ODS. „Podpora Miloši Vystrčilovi zazněla při jednání klubu poměrně jasně,“ řekla Jelínková s tím, že volba bude kopírovat zvyklost, podle které stojí v čele horní komory zástupce nejsilnější senátní frakce.

O rozložení zástupců klubu ve vedení Senátu a senátních výborech bude KDU-ČSL jednat se zástupci ostatních frakcí. Aspirovat chce na post jednoho z místopředsedů horní komory a do vedení výborů a komisí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!

13:44 Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje dne 3. srpna odmítl snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozděl…