Jelínková (KDU-ČSL): Mezi vyznamenanými mi chybí například prvorepubliková senátorka Františka Plamínková

30.10.2021 19:38 | Tisková zpráva

Jak politici hodnotí projev premiéra Andreje Babiše? Jaké je postavení České republiky v rámci Evropské unie? A kdo chybí na seznamu vyznamenaných? Hostem speciálního vysílání CNN Prima News u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu byla lidovecká senátorka Šárka Jelínková.

Jelínková (KDU-ČSL): Mezi vyznamenanými mi chybí například prvorepubliková senátorka Františka Plamínková
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

Jelínková, která je rovněž 1. místopředsedkyní KDU-ČSL, Babišův projev zhodnotila velmi pozitivně. „Mohla bych vše podtrhnout a se vším souhlasit. Byl to projev státníka, cítila jsem nabídnutou ruku budoucí vládě, a pokud se budeme dále takto bavit, budu velmi spokojená,“ zmínila senátorka Šárka Jelínková, o které se hovoří jako o možné budoucí ministryni práce a sociálních věcí.

„Česká republika hraje významnou roli v rámci Evropské unie. Nevidím jinou cestu pro Českou republiku než být součástí Unie, a to i za situace, kdy budeme hájit naši svrchovanost. Tato vláda nic nepokazila ale možná nám příliš nepřilepšila, kromě situací kolem pana premiéra. Před námi je výzva, čeká nás předsednictví. Na to ale nejsme dostatečně připraveni,“ uvedla k budoucímu předsednictví České republiky v EU Šárka Jelínková.

Koho letos Hrad vyznamená?

„Jako každý rok musím říct, že chybí více oceněných žen. Se jmény ale souhlasím, nevídím zde nikoho zásadně problematického. Musím ale poznamenat, že prezident málokdy vybírá osobnosti, které navrhuje Senát. Chybí mi zde například prvorepubliková senátorka Františka Plamínková nebo ředitelku Romského muzea Jana Horváthová,“ doplnila lidovecká místopředsedkyně.

Více ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě

15:45 Kovářová (STAN): Problém s vodou máme i my v střední Evropě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Světovému dni vody