Ježek (ANO): ANO, trváme na zrušení roamingových poplatků

22.05.2014 6:42 | Zprávy
autor: ANO

Když Evropský parlament schválil s úpravami v prvním čtení návrh nařízení o jednotném telekomunikačním trhu (obsahující i zrušení roamingových poplatků), málokdo z politické konkurence se nepřipojil ke kritice skutečnosti, že hnutí ANO má zrušení roamingových poplatků ve svém programu. Konkurenční strany a jejich zástupci, kteří jsou přesvědčeni, že rozumějí politice EU, přitom tvrdili, že zrušení již bylo schváleno a není tedy dál co řešit.

Ježek (ANO): ANO, trváme na zrušení roamingových poplatků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Ježek, europoslanec za hnutí ANO

Zrušení roamingu sice není stěžejní bod programu hnutí ANO, jak se psalo, ale příklad opatření o 12 slovech desetistránkového textu. Přesto si za tímto příkladem stojíme.

Schválení návrhu nařízení Evropským parlamentem v prvním čtení je pouze jedním z kroků v legislativním postupu. Nařízení musí schválit i Rada EU složená z ministrů všech členských zemí. A bylo zřejmé, že tady proces vůbec nebude hladký.

Rada začala uvedené nařízení projednávat v březnu t. r. Projednala zatím jen o něco více než polovinu jeho článků.  Ale už v této fázi panuje mezi členskými státy velká nespokojenost s textem, a to včetně části ke zrušení roamingových poplatků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Rodičovský příspěvek

Valorizace je skutečně na místě, škoda, že jste o ní víc neusilovali za vaší vlády. Co ale moc nechápu, i když je fakt, že rodiče často počítají každou korunu, jak jste dospěli k tomu, že navýšení na 400 tisíc je málo, ale 420 tisíc je dost? Vždyť když těch 20 tisíc rozpočítáte na 3 roky, tak to vyj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

7:16 Kupka (ODS): Tohle není politika. Tohle je demolice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stávce některých úředníků Úřadu vlády.