Jirsa (ODS): Bourání řádu

16.07.2013 16:27

Pod rouškou boje za demokracii, svobodu, rovnoprávnost, transparentnost, otevřenost (další spravedlivá slova si doplňte sami) jsme svědky bourání řádu. Dobrodinci všeho druhu přicházejí s novými nápady všeho druhu, které mají přispět k všeobecnému blahu.

Jirsa (ODS): Bourání řádu
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Díky všeobjímajícímu mediálnímu světu nacházejí tyto nápady mediální prostor a cestu jak do Evropského, tak národního parlamentu. A parlamentní aktivisté chrlí jeden bohulibý zákon za druhým. Součástí všeobecného dobra se staly také rozsáhlé regulace, restrikce, kontroly a v neposlední řadě dotace.

Média se předhánějí, kdo zveřejní větší korupční skandál toho či onoho politika, bez ohledu na to, je­li obvinění pravdivé, či nikoliv. Občané jsou tak trvale obklopeni korupcí a zcela ztrácejí víru v parlament, politické strany či parlamentní demokracii. To je živnou půdou pro podporu poloprezidentského systému a vlády odborníků nebo přímo extremistické strany.

Víru v Boha jako nejvyšší autoritu zrušili již komunisté. Tradiční model rodiny nefunguje, tak podpoříme model rodiny složené z osob stejného pohlaví. Učitel nesouhlasí s rozhodnutím prezidenta, tak před dětmi demonstrativně sundá jeho obraz ze zdi. A protože nevyhraje jeho kandidát, nový portrét, opět demonstrativně, nepověsí.

Evropa se potácí v recesi, nezaměstnanost mladých se v jižních státech pohybuje okolo padesáti procent, lidé ztrácejí chuť podnikat.

Jak na to reaguje Unie? Zavede kvóty pro ženy, nové celoevropské daně, posílí boj proti globálnímu oteplování a otevře další finanční záchranný fond. V rámci podpory zelených energií se politici snaží přehlasovat fyzikální zákony.

Český parlament s tím evropským drží krok. Žaloba za velezradu na prezidenta tři dny před jeho odchodem z funkce či zavedení přímé volby prezidenta bez zakotvení jeho pravomocí v ústavě jsou typické ukázky, které přispívají k bourání řádu.

Motorem doby je absolutní víra v možnosti lidského rozumu a neustálá snaha plánovat a tvořit ráj na Zemi. Osvícené a bohulibé zákony jsou leckdy natolik složité a nepřehledné, že ztrácíme důvěru v právo. Často odporují přirozenému řádu, protože se pokouší lidi měnit, vylepšit a přetvořit tak společnost. Složitým zákonům nerozumí ani velké právnické společnosti, natož běžný občan a spravedlnost se tak stává nedosažitelnou. Vysvětlujeme náš svět novými a novými zákony, ale už nejsme svobodní.

Z vlastní zkušenosti vím, že příval parlamentního dobra nejde zabrzdit. Hlasuji proti, ale marně.

Dvě významné knihy poslední doby, Josepha Tantiera "Kolapsy složitých společností" a Miroslava Bárty (a kol.) "Kolaps a regenerace" odborným archeologickým jazykem popisují pády desítek civilizací v lidské historii.

A jako vedlejší produkt jim vychází závěr, že svět, který nás obklopuje, je již na sestupné trajektorii, ze které není návratu.

Opravdu si musíme projít kolapsem, jak píše Bárta a Tantier?

Ing.Tomáš Jirsa, MBA.
senátor PČR
místopředseda místního sdružení
předseda oblastního sdružení
místopředseda regionálního sdružení
starosta
krajský zastupitel

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Absence obchvatů naše obce velmi trápí

16:21 Hejtman Kuba: Absence obchvatů naše obce velmi trápí

Symbolickým poklepáním základního kamene odstartovala ve středu 22. března stavba obchvatu obce Žár …