Johnová (Praha sobě): Musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci

27.11.2021 18:50 | Tisková zpráva

Pražský magistrát organizuje 1. ročník Výzvy pražského zdravotnictví aneb Metropolitní zdravotnický kongres, a to konkrétně ve středu 8. a čtvrtek 9. prosince.

Johnová (Praha sobě): Musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Kvůli omezením spojeným s koronavirem se kongres uskuteční zcela on-line a zájemci se po registraci zdarma (ZDE) budou moci dozvědět zkušenosti z různých medicínských oborů v souvislosti s aktuálními výzvami zdravotnického systému a péčí o zdraví v Praze i celé metropolitní oblasti včetně Středočeského kraje.

Základem pro přípravu Metropolitního zdravotnického kongresu ze strany pražského magistrátu je snaha o vytvoření prostoru pro reflektování situace a sdílení zkušeností v péči o zdraví v Praze a celé metropolitní oblasti, tj. zahrnující Středočeský kraj, a to s cílem identifikovat aktuální výzvy, jejich řešení a zdroje pro další rozvoj péče.

„Abychom zvládli globální výzvy dnešní nepředvídatelné doby, musíme změnit přístup k řešení problémů i každodenní práci. Pandemie ukázala, že cestou je široká a otevřená spolupráce vedoucí ke kreativním a pružným řešením. Právě proto se nejvíce těším na diskuse věnující se pomezí mezi obory, jako jsou zdravotnictví a sociální věci, neziskovým a veřejným sektorem i kraji, konkrétně hlavním městem a Středočeským krajem,“ říká radní hl. m. Prahy Milena Johnová.

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 27155 lidí

V rámci programu 8. a 9. prosince vystoupí se svými poznatky vedle zástupců hlavního města a Středočeského kraje odborníci jako Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky, Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity, Petr Kolouch, ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, nebo Zdeňka Jágrová, ředitelka Hygienické stanice hl. m. Prahy.

Specificky se řečníci budou věnovat dopadům pandemie a snaze využít výzvy odhalené pandemií pro zlepšení systému péče o zdraví. Dále se zájemci mohou těšit na workshopy související se současnou pandemickou situací. „Naší snahou je uspořádat zdravotnický kongres, který se bude zaměřovat na otázky zdravotnické péče a vzájemné spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví, hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Zdravotnický kongres tohoto zaměření se navíc koná historicky poprvé,“ doplňuje Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy a krajský koordinátor očkování.

Kongres bude sloužit mimo jiné pro zástupce nemocnic, státní správy a samosprávy, složek Integrovaného záchranného systému, studenty či profesory, kterým odborníci nabídnou vhled a možnost porozumění péči o zdraví, její provázanosti na nezdravotnické obory, vysvětlí výhody spolupráce různých oborů a napomohou představit si, co dělat dále pro zlepšení stavu zdravotnictví a péče o zdraví obyvatel.

Veškeré detaily včetně programu a registrace mohou zájemci naleznout ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Ministr Síkela dělá první velkou chybu

22:09 Soukromníci: Ministr Síkela dělá první velkou chybu

Komentář na facebookovém profilu ke kompenzacím za předvánoční lockdown