„Jsem vděčná za to, že jsme projekt nábytkové banky přivedli před rokem k životu a za tu dobu mohli pomoci více jak 430 rodičům samoživitelům, seniorům, pěstounům nebo lidem, kteří opouštějí ústavní zařízení a nemají kromě oblečení vůbec nic. Neutuchající zájem jak ze strany dárců, tak ze strany lidí v nouzi jen potvrzuje, že je takový nástroj sociální politiky v hlavním městě zapotřebí,” říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.
Nábytková banka sídlí na pomezí městských částí Praha-Libuš a Praha-Kunratice. Lidé nebo firmy sem mohou přivézt použitý nábytek a spotřebiče, které už nechtějí, nebo pro ně nemají využití. Do banky je možné věnovat i nábytek s drobnými vadami, které lze opravit. Právě k tomu slouží plně vybavená truhlářská dílna, která je umístěna přímo v areálu nábytkové banky. Všechny věci jsou následně na základě spolupráce se sociálními službami a sociálními odbory městských částí distribuovány lidem v nouzi na území hlavního města Prahy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
nábytek , Praha , sociální služby , Johnová , Praha sobě
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k europoslanci za TOP 09 Niedermayerovi.
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace
- 22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje
- 21:02 Udženija (ODS): Pražští záchranáři patří mezi světovou špičku