V úterý 1. prosince spustí Praha obvyklá zimní opatření pro lidi bez domova. Humanitární pomoc letos naváže na sérii protiepidemických opatření, jimiž hlavní město reaguje na pandemii a vládou vyhlášená omezení. Klíčové bude podle radní hl. m. Prahy Mileny Johnové zapojení sociálních služeb, nevládních neziskových organizací a spolupráce s městskou policií.
„Terénní pracovníci neziskových organizací už od začátku roku posílili své služby a rozdávají dezinfekci, roušky nebo informují lidi bez domova, kam se mohou obrátit, zejména pokud se potřebují uchýlit do izolace. Nyní budou také informovat o rozšířených možnostech denních center či nocleháren a případně zajistí převoz těchto osob. Děkuji všem, kteří pomáhají chránit zdraví lidí bez domova a tím i zdraví všech Pražanů,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.
V rámci obvyklých zimních opatření bude opět v provozu Centrální dispečink, který v režimu 24/7 zprostředkovává lidem bez přístřeší sociální služby, propojuje organizace a instituce zapojené do systému zimních opatření a eviduje potřeby a kapacity jednotlivých zařízení v síti. Letos budou nově ke spolupráci přizvány například azylové domy a pomoc se rozšíří o další služby.
„Strážníci městské policie jsou do zimních opatření zapojeni a při své každodenní činnosti aktivně lidi bez domova informují o možnostech pražských nocleháren a center,“ uvádí Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezdomovci , Praha , Johnová , MHMP , koronavirus
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

4:29 Senátor Hájek: Dle justice už není nebezpečný. Možná nás i obohatí. Vyhoštění se nekoná
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migrantovi, který na Litoměřicku znásilnil nezletil…
- 22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák