Juchelka (ANO): Občané Karviné mají od 1. července 2022 snížený příspěvek na bydlení

08.09.2022 18:33 | Zprávy
autor: PV

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 8. září 2022 k pochybnostem o výsledcích posledního sčítání obyvatel.

Juchelka (ANO): Občané Karviné mají od 1. července 2022 snížený příspěvek na bydlení
Foto: archiv: A. Juchelka
Popisek: Poslanec ANO Aleš Juchelka.

Děkuji moc, pane předsedající. Já budu interpelovat pana premiéra Fialu v tématu nesouladu počtu obyvatel v centrálním registru obyvatel s výsledky sčítání lidu v roce 2021.

Tento nesoulad má konkrétní dopad na obyvatele a mimo jiné i na výplatu dávky státní sociální podpory příspěvku na bydlení z důvodu podkročení administrativní hranice pro stanovení výše normativních nákladů pro výpočet této dávky, konkrétně mám na mysli město Karviná, 50 až 100 tisíc obyvatel. Výsledky sčítání lidu jsou v rozporu s realitou vedenou základními registry s rozdílem minimálně 300 tisíc obyvatel v celé České republice. Konkrétně tedy ve statutárním městě Karviná jde dle zjištění Českého statistického úřadu o počet obyvatel 49 881 k 1. lednu 2022, avšak registr obyvatel prezentuje počet 51 866 obyvatel ke stejnému datu. Obě čísla zahrnují taktéž cizince. Čili rozdíl více než 2000 obyvatel.

Dopad na občany Karviné pak konkrétně znamená, že mají od 1. července 2022 snížený příspěvek na bydlení až o tisíc korun měsíčně. Jde hlavně o osoby nízkopříjmové, zejména seniory s nízkým důchodem bez možnosti dosažení další dávky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): My opravdu k tomuhle mlčet nebudeme

17:17 Richterová (Piráti): My opravdu k tomuhle mlčet nebudeme

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. ledna 2026 k střetu ministra zahraničí Petra Macinky…