Jurečka (KDU-ČSL): Nabízíme voličům silnou alternativu proti stávající krajské koalici

22.12.2019 9:29

Delegáti Krajské nominační konference KDU-ČSL, která se konala v Kostelci na Hané, rozhodli o pořadí kandidátů pro volby do krajského zastupitelstva v roce 2020. KDU-ČSL v Olomouckém kraji zvolila do čela kandidátky Mariana Jurečku, poslance Parlamentu ČR a bývalého ministra zemědělství.

Jurečka (KDU-ČSL): Nabízíme voličům silnou alternativu proti stávající krajské koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Ve svém nominačním projevu Jurečka představil své priority, k nimž patří především hospodářský rozvoj, rozvoj infrastruktury, podpora vzdělávání, podpora zdravotnictví a sociálních služeb, zohledňující demografický vývoj a stárnutí populace. „Máme v kraji dvě významné instituce, a to Univerzitu Palackého a Fakultní nemocnici. Obě dvě jsou na vysoké úrovni, ale jejich potenciál pro hospodářský rozvoj regionu zůstává nevyužitý, což by kraj měl změnit.“

Druhé místo kandidátky obsadil předseda olomoucké krajské organizace a předseda klubu krajských zastupitelů Ivo Slavotínek. Za své osobní priority označil dopravu, koordinaci velkých dopravních staveb různých investorů, oblast sociální péče a environmentální politiku Na další místa krajské kandidátky byli nominováni: starosta Kostelce na Hané a stávající krajský zastupitel František Horák, krajský zastupitel Jan Šafařík a náměstek olomouckého primátora Matouš Pelikán.

„Do krajských voleb půjdeme v koalici, která má k dnešnímu dni čtyři členy – vedle nás je to Strana zelených, s níž jdeme společně už potřetí, a nově máme podepsáno memorandum o spolupráci s TOP 09 a hnutím ProOlomouc. Nabízíme voličům silnou alternativu proti stávající krajské koalici,“ uvedl Jurečka. „Přestože do voleb schází ještě téměř rok, funguje tato koalice jako akceschopný tým, který už teď pracuje na krajském volebním programu. V dalších fázích volební kampaně chceme být co nejvíce mezi lidmi. Sociální sítě jsou sice významných komunikačním nástrojem dnešní doby, ale my budeme komunikovat s voličem především osobně,“ dodal.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

23:08 Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k jednorázovým kampaním