Jurečka (KDU-ČSL): Nechceme malovat čerta na zeď, ale je potřeba myslet na budoucnost

19.09.2020 21:28

V návaznosti na epidemiologická opatření ruší Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj a PIRÁTI a STAROSTOVÉ všechny své vnitřní předvolební akce. Politická uskupení se na tom dohodla na základě prohlášení ministra zdravotnictví.

Jurečka (KDU-ČSL): Nechceme malovat čerta na zeď, ale je potřeba myslet na budoucnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

Jelikož od pátku 18. září od 18 hodin začínají platit další omezení hromadných akcí, usnesli se lídři obou koalic, že zvolí zodpovědný přístup a upustí od kampaně ke krajským volbám v uzavřených prostorech, které jsou podle odborníků nyní nejvíce rizikové. Shodu našly strany snadno. Situaci vidí podobně a nechtějí ohrožovat zdraví obyvatel Olomouckého kraje.

„Vláda zanedbala preventivní opatření proti šíření koronaviru. Následkem je prudký nárůst počtu nových případů onemocnění COVID-19. My nechceme přispívat ke zhoršování situace, proto jsme se s respektem k epidemiologickým opatřením rozhodli zrušit předvolební akce ve vnitřních prostorách,” říká Josef Suchánek, lídr kandidátky PIRÁTI a STAROSTOVÉ.

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20635 lidí

„Určitě nechceme malovat čerta na zeď, ale je potřeba myslet na budoucnost. A tím nemám na mysli jen blížící se volby, ale zejména průběh podzimu, kdy nás může podle předpovědí epidemie ještě potrápit,“ říká Marian Jurečka, kandidát na hejtmana za Spojence – Koalici pro Olomoucký kraj (KDU-ČSL, TOP 09, Strana zelených, ProOlomouc). Spojenci škrtli diskuse s podporovateli a kulatý stůl k programovým tématům pod střechou a své aktivity přesouvají do venkovní kavárny, která bude stát u olomoucké tržnice. Pokračovat bude i kontaktní kampaň v obcích a ve městech kraje.

SPOJENCI i PIRÁTI a STAROSTOVÉ zatím nechávají v platnosti události naplánované pod širým nebem. U Spojenců jde o farmářské dny nebo kulinářskou show, pokračovat bude i kontaktní kampaň v obcích a ve městech kraje. PIRÁTI a STAROSTOVÉ projedou kraj s pirátským autobusem a zapojí se také do dobrovolnické akce Ukliďme Česko.

Obě koalice budou dál pozorně sledovat situaci a reagovat na rizika spojená s epidemií koronaviru. Jsou připraveny obratem zrušit veškeré kontaktní formy kampaně, pokud si to okolnosti a zájem veřejného zdraví vyžádají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať nejsme za feťáky. Zvolí nás i venkov. Vnitřní hádky Pirátů: Bartoš má problém

13:05 Ať nejsme za feťáky. Zvolí nás i venkov. Vnitřní hádky Pirátů: Bartoš má problém

Piráti ve svém fóru vedou debaty, zda se jim vyplatí spolupracovat se Starosty a nezávislými. Zaznív…