Jurečka (KDU-ČSL): Nikoho nenecháme na suchu

12.05.2020 14:20 | Zprávy
autor: PV

Na netradičním místě představili dnes v Olomouci lídry své kandidátky do říjnových krajských voleb Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj.

Jurečka (KDU-ČSL): Nikoho nenecháme na suchu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Před sídlem krajského úřadu přiblížili základní body programu členové KDU-ČSL, TOP 09, hnutí ProOlomouc a Zelených. Všechny cíle Spojenců zastřešuje heslo Nikoho nenecháme na suchu.

V čele koaliční kandidátky stojí poslanec Marian Jurečka (KDU-ČSL) z Rokytnice u Přerova. „Potřebujeme vytáhnout Olomoucký kraj, kam patří. Hospodářsky bohužel citelně zaostává. Dali jsme si proto za cíl region za čtyři roky dostat na seznamu krajů o tři příčky výš,“ říká spojenecká jednička.

Ekonomický restart kraje, jehož nezbytnost zdůraznila aktuální epidemie koronaviru, nebude podle Spojenců možný bez podpory potenciálu mladých vzdělaných lidí, kteří se v regionu usadí. Koalice ovšem zdůrazňuje i spokojenost těch, kteří ještě nepracují. Přináší proto takzvaný Švýcarský model. „Děti na školách by měly mít možnost prozkoumat různé možnosti svého budoucího rozvoje. Budeme spolupracovat se základními školami a zajistíme, aby žáci vyšších ročníků v průběhu let mohli navštívit různé střední školy, firmy, řemeslníky i práci svých rodičů,“ vysvětluje starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová (TOP 09), dvojka kandidátky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

10:21 Vích (SPD): Rozpad NATO - problém aliance, nebo selhání EU?

Debata o budoucnosti NATO se dnes často vede, jako by šlo především o krizi aliance. Ve skutečnosti …