KDU-ČSL: Lidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice

27.01.2022 10:57 | Tisková zpráva

Po dvou a půl letech se mění funkce europoslanců v jednotlivých výborech. Tomáš Zdechovský se stal místopředsedou Výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT), kde působil jako koordinátor.

KDU-ČSL: Lidovci posílili v Evropském parlamentu své pozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL

Michaela Šojdrová byla čerstvě zvolena místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), kde byla členkou. Jedná se o zodpovědné pozice, které jim byly svěřeny za dobře odvedenou práci v aktuálním volebním období.

V polovině mandátu se takzvaně převolují některé funkce v Evropském parlamentu. Kromě předsednického postu, který obsadila po smrti Davida Sassoliho maltská europoslankyně Roberta Metsola, jde o řadu důležitých výborů

„Jsem nesmírně rád, že ostatní europoslanci ocenili mé dosavadní výsledky a zvolili mě zástupcem předsedkyně Moniky Hohlmeierové, se kterou jsem úzce spolupracoval už jako koordinátor. Jsem také rád, že budu pokračovat ve výboru CONT, ve kterém jsem v uplynulých dvou a půl letech odvedl z pozice koordinátora Evropské lidové strany spoustu práce. Je přede mnou mnoho úkolů, které chci do konce svého mandátu dotáhnout,“ komentoval po pondělním zvolení Zdechovský.

Lidovecký místopředseda se naopak už neucházel o funkci místopředsedy výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), ve kterém pokračuje jako řadový člen. Kromě toho také zůstává Zdechovský náhradníkem ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE).

„V kontrolním rozpočtovém výboru jsem měl obrovské množství práce a s novou funkcí bych měl ještě méně času zastávat efektivně post místopředsedy EMPLu. Nechtěl jsem tříštit svou energii a zbytečně držet místo některému kolegovi, který čekal na výraznější šanci v tomto výboru. Já se chci dále věnovat kontrole evropských peněz,“ doplnil na závěr Zdechovský.

Michaela Šojdrová působila ve výboru CULT již předchozí volební období, až nyní však byla zvolena místopředsedkyní. „Mám velkou radost a beru to jako ocenění dosavadní práce. Z pozice místopředsedkyně budu dále podporovat kulturu a vzdělávání, které patří mezi odvětví nejvíce postižená pandemií. Chci dále podporovat mobilitu v oblasti vzdělávání a dobrovolnictví, i všechny ty, kteří pracují kulturním a kreativním odvětví, svobodných médiích a nesmírně nás podpořili v těžké době,” uvedla europoslankyně Michaela Šojdrová.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

22:24 Zálom (Svobodní): Nenechme si ukrást volby

Jeden z důležitých milníků na naší více než třicetileté cestě od jedné verze nesvobody k druhé je zá…