KDU-ČSL: Náš návrh ošetřovného ve výši 80 % platu ministryně Maláčová před 14 dny odmítla

20.04.2020 7:32

Lidovci před čtrnácti dny navrhovali ošetřovné ve výši 80 % platu, tehdy ho ministryně Maláčová odmítla, dnes ho předkládá sama. Návrh paní ministryně práce sociálních věcí Jany Maláčové na zvýšení ošetřovného na 80 % vyvolal v řadách představitelů KDU-ČSL minimálně údiv.

KDU-ČSL: Náš návrh ošetřovného ve výši 80 % platu ministryně Maláčová před 14 dny odmítla
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

„Už před čtrnácti dny jsme prosazovali ošetřovné ve výši 80 % a návrh byl zamítnut. Nyní s ním přichází ministryně Maláčová sama a měl by platit zpětně od 1. dubna. Nechápeme, proč by v březnu měli být rodiče doma s dětmi za 60 % platu a od dubna za 80 %. Nerozumíme tomu zdržení, ani nerozumíme důvodům, proč nechává rodiče a jejich děti bez finančních prostředků tak dlouho. Budeme prosazovat, aby se ošetřovné zvýšilo pro všechny rodiče, a to zpětně už od počátku vládních nařízení,“ konstatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Lidovci zároveň žádají, aby se ošetřovné adekvátně zvýšilo i u živnostníků a dalších rodičů, kteří na něj mají nárok. „Potvrdily se tak naše prognózy, kdy se v praxi ukázalo, že ošetřovné přinese rodinám zhruba polovinu čistých příjmů, ve srovnání s jejich výplatou před krizí,“ uvedl Jurečka. „Zdá se, že po čtrnácti dnech na ministerstvu práce a sociálních věcí konečně pochopili náš původní kvalitní návrh a ten nyní bude přijat,“ komentoval lakonicky situaci místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021