KDU-ČSL: Navrhujeme použít část přebytku státního rozpočtu z loňska na další investice

04.01.2017 17:29 | Zprávy

KDU-ČSL navrhuje využití části přebytku státního rozpočtu za rok 2016 na další investice.

KDU-ČSL: Navrhujeme použít část přebytku státního rozpočtu z loňska na další investice
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

První místopředseda strany Marian Jurečka chce část těchto peněz použít na investice do výstavby vodovodů a čistíren odpadních vod.

„Umím si představit využití těchto peněz také například na odstraňování starých ekologických zátěží na Ostravsku, ale samozřejmě také na podporu rozvoje venkova,“ řekl Marian Jurečka.

Další možnosti navrhuje poslanec Jaroslav Klaška.

„Je velmi důležité podpořit ekonomiku dalšími investicemi. Peníze jsou potřeba na výstavbu dálnic a silnic druhých a třetích tříd. Naše návrhy přineseme na jednání koaliční rady,“ vysvětlil Jaroslav Klaška.

Přebytek rozpočtu za loňský rok činí 61, 8 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

23:08 Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bytové výstavbě v Praze