KSČM podporuje protesty zemědělců

12.02.2024 9:08 | Tisková zpráva

KSČM plně podporuje chystané protesty zemědělců plánované na pondělí 19. února 2024. KSČM dlouhodobě poukazuje na neutěšený stav českého zemědělství, nekompetentnost současné vlády, nemravné marže obchodníků a nereálnost tzv. Green Dealu, který žene Českou republiku a další země Evropské unie do hospodářské katastrofy a stupňujících se sociálních bouří.

KSČM podporuje protesty zemědělců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

I tato vláda, obdobně jako vlády minulé, provádí politiku, která směřuje k likvidaci českého průmyslu a zemědělství. Bohužel na kritiku těchto věcí neslyší a dál bezohledně a plánovitě vede hospodářství České republiky k plné podřízenosti a závislosti na zahraničních dovozech.

Za této situace komunisté vítají, že se čeští zemědělci nechali inspirovat svými zahraničními kolegy a chtějí dát vládě jasně a nekompromisně najevo svou nespokojenost se současným stavem a dalším směřováním České republiky.

Podle KSČM je potřeba říci jasné a důrazné NE nejen vyděračským obchodním praktikám, Green Dealu, současné pětidemoliční vládě, ale i vysokým cenám energií a dalšímu uzurpování pravomocí ze strany Evropské unie na úkor České republiky.

Komunisté podporují nejen požadavky nespokojených zemědělců, ale také pracovníků v dalších odvětvích, například v ostravské Liberty. Je potřeba fialové vládě říci jasné STAČILO!

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Fialova rezignace na pravdu a soudnost

22:16 Schillerová (ANO): Fialova rezignace na pravdu a soudnost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům a činům premiéra Petra Fialy.