Kačírková (ČSSD): Postup v rozporu se zásadami otevřenosti a transparentnosti

26.12.2014 13:49

Vyjádření ředitelky Turistického informačního centra města Brna p. o. PhDr. Petry Kačírkové Ph.D. k informaci o důvodech a jejím odvolání z funkce.

Kačírková (ČSSD): Postup v rozporu se zásadami otevřenosti a transparentnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Pokud je mi známo, na jednání Rady města Brna, které se uskutečnilo 16. 12. 2014, nebyl zařazen, a tudíž ani projednán, bod mého odvolání z funkce ředitelky Turistického informačního centra města Brna. O svém údajném odvolání Radou města Brna se tak dozvídám až z vyjádření náměstka Bc. Matěje Hollana pro regionální přílohu celoplošného deníku MFDnes. Budu tedy po panu náměstkovi požadovat vysvětlení v této věci.

Stejně tak doufám, že publikovaný údajný výrok o „celkové nespokojenosti s prací úřednice, která měla na starost turistickou propagaci města“ je pouhou novinářskou zkratkou. Chci podotknout, že ředitelka příspěvkové organizace města není úřednicí, ale ředitelkou samostatného právního subjektu. Pokud se jedná o náplň činnosti ředitelky příspěvkové organizace, doporučuji seznámit se s obsahem Zřizovací listiny příslušné organizace. 

Pokud jde o výrok „celková nespokojenost s prací“ chci upozornit, že do současného okamžiku jsem neměla možnost v nějakém širším kontextu hovořit s novým vedením města Brna o koncepci chodu Turistického informačního centra, případně o jeho dílčích aktivitách. Na druhou stranu jsem nezaznamenala v relevantní formě – tedy písemně – že by jakékoliv vedení města Brna bylo s mojí prací a činností TICmB nespokojené. Naopak. TICmB má v rámci republiky jedny z nejlepších výsledků v soběstačnosti mezi příspěvkovými organizacemi, má dobré ekonomické výsledky, jeho aktivity jsou hojně navštěvované návštěvníky, a je za ním řada úspěšně realizovaných projektů – příkladem může být i zmíněný projekt turisticko-informačního portálu www.gotobrno.cz, který v rámci celorepublikového srovnání portálů a webů krajských měst, který realizovala Komora PR ČR, získal druhé místo. 

Očekávala bych, že zástupce hnutí, které často deklamuje na téma transparentnosti a otevřenosti v komunikaci, nebude postupovat v rozporu s těmito zásadami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Brexit update

21:31 Niedermayer (TOP 09): Brexit update

Komentář na facebookovém profilu k vývoji stran brexitu