Kadrnka (ODS): „Dali jsme na papír“ něco, co považujeme za normální, ale ne vždy a všichni se tímto řídí

26.08.2014 11:30 | Zprávy
autor: ODS

K etickému kodex vedení volební kampaně v Hustopečích se přihlásila více jak polovina lídrů a kandidátek.

Kadrnka (ODS): „Dali jsme na papír“ něco, co považujeme za normální, ale ne vždy a všichni se tímto řídí
Foto: ods.cz
Popisek: Předseda Jihomoravské ODS Jiří Kadrnka

Občanská demokratická strana v Hustopečích přišla s iniciativou tzv. Etického kodexu pro volební kampaň do komunálních voleb 2014.

V úterý 19.8.2014 Etický kodex zveřejnila a vyzvala lídry všech ostatních politických stran a lídry nezávislých kandidátek,aby se k Etickému kodexu připojili.

„Tímto kodexem se chceme přihlásit k závazku vést kampaň čestně a férově, financovat kampaň naprosto transparentně a nenapadat jednotlivé kandidátky a kandidáty ostatních politických stran a uskupení. Myslíme si, že by to mohlo vést ke kultivovaně vedené kampani v našem městě. Vlastně jsme spolu s našim lídrem Liborem Sadílkem „dali na papír“ něco, co považujeme za normální a rozumné,ale ne vždy a všichni se tímto takto řídí“, řekl o iniciativě předseda hustopečské ODS Jiří Kadrnka.

Do dnešního dnes se k naší iniciativě vyjádřili všichni lídři stran a uskupení,kteří kandidují v Hustopečích.

„Jsem rád, že se více jak polovina lídrů a kandidátek k závazku vést kampaň čestně a seriózně a mít transparentní financování kampaně přihlásila“, sdělil předseda hustopečské ODS Jiří Kadrnka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …