Kailová (ČSSD): Otcovská poporodní péče je tady

27.02.2017 12:43

Ve Sněmovně jsme ve třetím čtení schválili novelu zákona o nemocenském pojištění, kterou zavádíme dlouho očekávanou otcovskou poporodní péči. Tatínkové budou mít nárok do šesti týdnů od narození dítěte na týden nemocenské. Dávka bude stejná jako pro matku pobírající peněžitou pomoc v mateřství, a to ve výši 70 % denního vyměřovacího základu.

Kailová (ČSSD): Otcovská poporodní péče je tady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Kailová (ČSSD)
reklama

Je to skvělá zpráva pro všechny mladé rodiny. Jak dnes v rozpravě prozradila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, už teď se chodí nastávající rodiče ptát na úřady práce na podmínky otcovské poporodní péče. Dá se předpokládat, že o ni bude velký zájem. Chceme podpořit otce v jejich aktivním zapojení se do rané péče o dítě.

Jde o další z prorodinných opatření, které prosadila sociální demokracie, ať již jde například o porodné, opakované zvýšení daňových slev pro pracující rodiny s dětmi, či zavedení dětských skupin. Připravovaná koncepce rodinné politiky počítá s dalšími novinkami. Není nic důležitějšího pro budoucnost tohoto státu, než rodina s dětmi. Chceme motivovat páry k plození dětí, víme, že populace stárne a je potřeba nastavit zásadní opatření. Pro mnoho párů a rodin je i finanční motivace důležitá, neboť při plánování dětí zvažují také tuto stránku věci a stát jim musí jít naproti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Evropská komise nás vodí za nos

7:32 Skopeček (ODS): Evropská komise nás vodí za nos

Komentář na facebookovém profilu k návrhu Evropské komise na zadlužení EU