Množí se texty s myšlenkou, že důsledná ochrana před virem nestojí za ekonomickou krizi. Vycházejí z předpokladu, že promořená společnost bez ochranných překážek by do takové recese neupadla. To však nelze tvrdit.
O viru a jeho následcích víme málo. Kdybychom se touto cestou vydali, nelze vyloučit scénář, že bychom měli ještě hlubší a delší recesi, a navíc hromady mrtvých a nemocných s doživotními následky. Byl by to velmi nebezpečný a neodpovědný experiment.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.



