Kaňkovský (KDU-ČSL): Dotace na provoz sociálních služeb jsou nedostatečné

16.03.2019 8:39

Na pátečním brífinku představili za poslanecký klub KDU-ČSL první místopředseda lidovců Marian Jurečka a poslanec Vít Kaňkovský návrh nového bodu jednání Sněmovny - týkající se podfinancování sociálních služeb. Poslanci se k tématu dostanou ve středu 27. března.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Dotace na provoz sociálních služeb jsou nedostatečné
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Problém týkající se podfinancování sociálních služeb považuje KDU-ČSL v současné situaci za alarmující. Poskytovatelům sociálních služeb hrozí, že nebudou mít z nedostatku financí na platy svých zaměstnanců, a dojde tak k omezení některých služeb.

„Ze všech krajů ČR k nám putují informace, že schválené dotace na provoz sociálních služeb jsou nedostatečné. Navíc problémem není jen nízká dotace na sociální služby, ale také dlouhodobě podfinancovaná zdravotní péče jak v pobytových, tak v terénních službách,“ uvedl lidovecký poslanec Vít Kaňkovský.

„Sečteme-li všechna tato rizika, tak bohužel reálně hrozí omezení služeb. A to všechno za situace, kdy se blíží účinnost námi prosazovaného navýšení příspěvku na péči pro osoby s nejtěžším zdravotním postižením, kdy se dá logicky očekávat nárůst poptávky po zejména terénních sociálních službách,“ dodal Kaňkovský.

Při schvalování rozpočtu nepodpořily vládní strany pozměňovací návrhy, kterými chtěli lidovci navýšit finance v sociálních službách. Za ideální způsob považuje KDU-ČSL přípravu modelu víceletého financování sociálních služeb i změnu systému dotací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poc (ČSSD): Vymírání druhů není sranda. Pracuju na řešení s Evropskou komisí

18:31 Poc (ČSSD): Vymírání druhů není sranda. Pracuju na řešení s Evropskou komisí

Stav přírody se dle světových studií rapidně zhoršuje. Jak na tom ale ve skutečnosti Evropa je? Kvůl…