Kaňkovský (KDU-ČSL): Očkovat děti bez souhlasu rodičů nebude možné

29. 4. 2015 20:54

Během uplynulého měsíce vzbudil velké emoce pozměňovací návrh Výboru pro zdravotnictví. Tato novela vyvolává již od počátku nejrůznější reakce – od požadavků individualizace očkovacího plánu u dětí přes snížení počtu povinných očkování až po úplné zrušení povinného očkování.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Očkovat děti bez souhlasu rodičů nebude možné
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

„Hovořil jsem s rodiči i některými lékaři, kteří na možné sporné výklady a rizika novely upozornili a právníci tyto pochybnosti potvrdili. Proto jsem podal pozměňovací návrh a mohu rodiče ujistit, že nebude možné očkovat děti bez souhlasu jejich rodičů, jak původně zněl jeden z výkladů novely,“ řekl Vít Kaňkovský, místopředseda Výboru pro zdravotnictví.

Řešení má podle Víta Kaňkovského také požadavek na posudek o zdravotní způsobilosti dítěte při jeho účasti na letním táboře nebo škole v přírodě.

„Zařizovat před každým odjezdem na tábor nebo školu v přírodě posudek o zdravotní způsobilosti dítěte je pro rodiče obtěžující. Nicméně – nutnost toto potvrzení zůstane, ale rodiče jej obdrží při pravidelné preventivní prohlídce dítěte s platností na dva roky. Tím rodičům odpadne nadbytečná návštěva praktického lékaře, ovšem se zachováním důležitých zdravotních informací,“ dodal Kaňkovský.

Toto opatření by mělo být Ministerstvem zdravotnictví uvedeno do praxe během několika měsíců úpravou prováděcí vyhlášky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

10:01 ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

Komunální volby ve velké Praze. Kampaň a výsledky ČSSD v roce 2018.